Hel lÀgenhet
Riva 44
4.0-stjÀrnigt boende
Fotogalleri för Riva 44





Hel lÀgenhet
Sovplats för 2
PopulÀra bekvÀmligheter
- Kök
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Utforska omrÄdet

2rue Moliere Appartement riva 44, Casablanca
- Casablanca Twin TowersPlace, Casablanca Twin TowersâȘ11 min till fotsâŹ
- Boulevard de la CornichePlace, Boulevard de la CornicheâȘ20 min till fotsâŹ
- Hassan II-moskĂ©nPlace, Hassan II-moskĂ©nâȘ5 min med bilâŹ
- Casablanca (CMN-Mohammed V)Airport, Casablanca (CMN-Mohammed V)âȘ38 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

Stayhere Casablanca - Gauthier 1 - Modern Residence
Stayhere Casablanca - Gauthier 1 - Modern Residence
Centrala Casablanca
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.3 av 5, Fantastiskt, 88Â recensioner
4,3
Fantastiskt
88Â recensioner

Gauthier Residency - By TheCasaEdition
Gauthier Residency - By TheCasaEdition
Centrala Casablanca
- Kök
- TvÀttmaskin
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr
4.2 av 5, VĂ€ldigt bra, 21Â recensioner
4,2
VĂ€ldigt bra
21Â recensioner
Om boendet
Hela stÀllet
Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.
Riva 44
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och flersprÄkig personal. LÀgenheten har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har Àven middagsplats och sittutrymme. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Denna lÀgenhet erbjuder 2 luftkonditionerade rum med hÄrtork och gratis toalettartiklar. Rummen har separat sittutrymme. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats.
Badrummen har dusch med regndusch. Platt-tv med satellitkanaler. StÀdning sker pÄ begÀran.
Denna lÀgenhet ligger i Anfa, en kort promenad frÄn sevÀrdheter som Casablanca Twin Towers och Twin Center köpcentrum. Denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har 2 rum, vilka stÄtar med kök, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Rum
LÀgenheten har luftkonditionering, kök och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. GÀster kan koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regndusch, hÄrtork och gratis toalettartiklar. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 100 per fordon enkel resa. FlersprÄkig personal svarar gÀrna pÄ dina frÄgor.
PÄ denna lÀgenhet har gÀster tillgÄng till flersprÄkig personal. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.
Denna lÀgenhet i Casablanca har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
HotellbekvÀmligheter
Internet
- TillgÀngligt i vissa allmÀnna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Ingen parkering pÄ omrÄdet
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt pÄ begÀran mot en tillÀggsavgift
Kök
- Grytor och köksredskap
- KylskÄp
- MikrovÄgsugn
- SpishÀll
- Ugn
Sovrum
- PremiumsÀngklÀder
Badrum
- Dusch
- Gratis toalettartiklar
- Handdukar tillhandahÄlles
- HÄrtork
- Regndusch
Utrymmen
- Separat middagsplats
- Separat sittutrymme
UnderhÄllning
- Platt-tv med satellitkanaler
Komfort
- Luftkonditionering
- VĂ€rme
Husdjur
- Inga husdjur tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Rökfritt boende
TjÀnster och inrÀttningar
- FlersprÄkig personal
- MörklÀggningsgardiner
- StÀdning pÄ begÀran
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
AllmÀn information
- 2 enheter
- StÀdning (pÄ begÀran)
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Renoveringar och stÀngningar
Boendet Àr stÀngt mellan 8 februari 2024 och 7 februari 2026.
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
Rökning tillÄten
Rökning förbjuden
Viktig information
Avgifter
GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:
- Kontantdeposition: EUR 300 per vistelse
- Stadsskatt: 0.10 EUR per person per natt. Skatten gÀller inte barn under 12 Är.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.
- Avgift för flygtransfer: EUR 100 per fordon (enkel resa)
- StÀdning finns tillgÀngligt mot en avgift, som varierar beroende pÄ vistelsens lÀngd
Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Denna lÀgenhet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Boendet kallas Àven
Riva 44 Apartment
Riva 44 Casablanca
Riva 44 Apartment Casablanca