Lägenhetshotell
Melliber Appart Hotel
Fotogalleri för Melliber Appart Hotel





Recensioner
8,4 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
Utforska området

138, Boulevard Moulay Youssef angle, Rue Tiznit (Parc des expositions), Casablanca, Casablanca, 20000
- Place, Hassan II-moskén7 min till fots
- Place, Marina Casablanca13 min till fots
- Place, Port of Casablanca20 min till fots
- Airport, Casablanca (CMN-Mohammed V)34 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio (Bronze)

Studio (Bronze)
Öppna alla foton för Studio (Silver)

Studio (Silver)
Öppna alla foton för Svit (Gold)

Svit (Gold)
Liknande boenden

Suite Hotel Casa Diamond
Suite Hotel Casa Diamond
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.6 av 5, Underbart, 976 recensioner
Priset är 888 kr
inklusive skatter och avgifter
5 okt. – 6 okt.
Om boendet
Melliber Appart Hotel
Lägenhetshotell i art décostil med fitnesscenter och ångbastu
Melliber Appart Hotel är ett lägenhetshotell med en restaurang, ett fitnesscenter och en bar/lounge. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här erbjuds dessutom bland annat en snackbar/deli, en ångbastu och ett business-center (öppet dygnet runt). Varje lägenhet har platt-tv med satellitkanaler, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här finns sköna memory foam-madrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet, samt bekvämligheter som gratis wi-fi och minibar. Tillgång till städning är begränsad.
Melliber Appart Hotel erbjuder 86 rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Sängarna har memory foam-madrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet. 32-tums platt-tv med satellitkanaler. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen.
Detta lägenhetshotell har bland annat ångbastu och fitnesscenter.
Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här erbjuds tjänster som ansiktsbehandlingar, kroppsinpackningar, kroppsskrubb och kroppsbehandlingar. Spat är utrustat med turkiskt bad/hamam. En mängd behandlingar erbjuds, som till exempel reflexologi.
Melliber Appart Hotel ligger i Sidi Belyout, mindre än tio minuters promenad från sevärdheter som Hassan II-moskén och Foire Internationale De Casablanca. Detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har 86 rum och välkomnar gäster med en restaurang, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Du kan utforska lägenhetshotellet och mingla i deras bar eller äta något gott på restaurangen. Beställ nåt gott från rumsservice för att stilla hungern utan att lämna rummet, eller fyll på med energi på boendets kafé. Frukostbuffé serveras dagligen från 06.30 till 10.30 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och pentry med kylskåp, mikrovågsugn och spishäll. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med satellitkanaler. Gäster sover gott i sängar med memory foam-madrasser och sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummet finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som minibar, vattenkokare och värdeförvaringsskåp. Tillgång till städning är begränsad.
På boendet
Melliber Appart Hotel erbjuder ett fitnesscenter, en ångbastu och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Kör du bil har du tillgång till avgiftsfri parkering. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter, kemtvätt/tvättjänster samt förvaring av värdesaker. Här har gäster dessutom tillgång till mötesrum, ett konferenscenter och business-service dygnet runt.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Hassan II-moskén
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
Melliber Appart Hotel erbjuder gäster tillgång till ångbastu och fitnesscenter. Förutom restaurang och kafé finns snackbar/deli på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. En dator finns på plats och wi-fi är gratis i allmänna utrymmen.
Ett business-center (öppet dygnet runt) och mötesrum erbjuds. Möteslokaler på detta lägenhetshotell är 130 kvadratmeter och här finns konferenscenter. Spatjänster, bibliotek och varuautomat finns tillgängliga på Melliber Appart Hotel som passar dem som reser i arbetet. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor i Casablanca.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 06.30 till 10.30.
Restaurang på platsen - lobbylounge som specialiserar sig på internationell gastronomi och serverar frukost, lunch, middag och lätta måltider. Barnmeny finns. Bokning krävs.
En kostnadsfri service för inköp av livsmedel och rumsservice (under begränsade tider) finns tillgänglig.