Hel lÀgenhet

Appart'Hotel Mogador Casablanca

4.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Appart'Hotel Mogador Casablanca

Entréinterör
BoendeomrÄde
Boendets fasad
Familjepenthouse | Terrass/Patio
Familjepenthouse | Vardagsrum | 32-tums smart-tv med satellitkanaler och tv

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
1 Rue AĂŻt Ba Amrane, Casablanca, Casablanca-Settat, 20250
  • Place, Centrala marknaden i Casablanca
    â€Ș18 min till fots‬
  • Place, Place Mohammed V
    â€Ș4 min med bil‬
  • Place, United Nations Square
    â€Ș5 min med bil‬
  • Airport, Casablanca (CMN-Mohammed V)
    â€Ș44 min med bil‬

Rumsalternativ

FamiljelÀgenhet

  • 45 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng, 1 bĂ€ddsoffa (enkel) och 1 bĂ€ddsoffa (stor enkel)
  • Gratis wi-fi

Familjepenthouse

  • 65 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 2 stora enkelsĂ€ngar
  • Gratis wi-fi

LĂ€genhet Classic

  • Utsikt mot staden
  • 43 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng, 1 bĂ€ddsoffa (dubbel) och 1 futon (enkel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Appart'Hotel Mogador Casablanca

Denna lÀgenhet har flygplatstransfer, en hiss och sÀrskilda platser för rökning. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en smart-tv med satellitkanaler och boendet har Àven tvÀttmaskin och middagsplats. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Appart'Hotel Mogador Casablanca har 2 rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt minibar och hÄrtork. Rummen har separat sittutrymme. Rummen i denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch med regndusch och gratis toalettartiklar.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. 32-tums smart-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen strykjÀrn/strykbrÀda och mörklÀggningsgardiner. UppbÀddningsservice erbjuds varje kvÀll och stÀdning sker pÄ begÀran.

Appart'Hotel Mogador Casablanca ligger i BelvédÚre, mindre Àn tvÄ kilometer frÄn sevÀrdheter som Centrala marknaden i Casablanca och Ecole Assimil-Formation (skola). Denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor har 2 rum, vilka stÄtar med kök, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och erbjuder gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss smart-tv med satellitkanaler. I badrummen finns regndusch, hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, minibar och strykbrÀda. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för MAD 250 per person enkel resa.
PÄ Appart'Hotel Mogador Casablanca finns hiss. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ denna lÀgenhet med 4 stjÀrnor i Casablanca.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Parkering pĂ„ gatan
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift

FamiljevÀnligt

  • Barn bor gratis (lĂ€s mer)

Kök

  • Brödrost
  • Grytor och köksredskap
  • Hummer/krabbtina
  • MikrovĂ„gsugn
  • Mixer
  • SpishĂ€ll
  • Stor kyl/frys
  • StĂ€dredskap
  • Ugn

Matplats

  • Minibar

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • 32-tums Smart-tv med satellitkanaler

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning (pĂ„ begĂ€ran, mot en avgift)
  • UppbĂ€ddningsservice

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 2 enheter
  • IngĂ„ng frĂ„n loftgĂ„ng
  • Ljudisolering
  • StĂ€dning (pĂ„ begĂ€ran)

Regler

Incheckning

MinimiÄlder för incheckning - 19 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 10 Ă„r bor gratis vid bruk av ordinarie sĂ€ngar.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Kontantdeposition: MAD 500 per vistelse
  • Stadsskatt: 1.10 MAD per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.
  • Avgift för stĂ€dning: 70.0 MAD per person och per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: MAD 250 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: MAD 250 (enkel resa), (Ă„lder frĂ„n 1 till 8 Ă„r)
  • Avgift för stĂ€dning: MAD 150 per vecka, kan variera beroende pĂ„ vistelselĂ€ngd

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Fester och gruppevenemang Àr inte tillÄtna pÄ boendet.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Appart'Hotel Mogador Casablanca erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Ett barn som Ă€r upp till 10 Ă„r bor gratis i förĂ€lders eller vĂ„rdnadshavares rum om inga extrasĂ€ngar anvĂ€nds.

Boendet kallas Àven

Appart'Hotel Mogador Casablanca Apartment
Appart'Hotel Mogador Casablanca Casablanca
Appart'Hotel Mogador Casablanca Apartment Casablanca