Pao Pao Cartagena

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Pao Pao Cartagena

En byggnad vid kusten med en träkonstruktion, omgiven av klart vatten och frodig grönska.
Juniorrum - 2 sovrum - havsutsikt | Sängtillbehör av högsta kvalitet och minibar
Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - havsutsikt | Utsikt mot havet/stranden
Ett inomhuspoolområde med utsikt över utomhusmiljön, omgivet av växter och träkonstruktioner.
Exteriör

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Spa
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 1 994 kr
3 aug. – 4 aug.

Utforska området

Se på karta
Isla Pao Pao Beach, en el archipiélago de Islas del Rosario, Rosario Islands, Bolívar
  • Place, Rosario och San Bernando korallers naturliga nationalpark
    ‪1 min till fots‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - terrass - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - terrass - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - utsikt mot poolen

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum - 1 queensize-säng - utsikt mot poolen

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Juniorrum - 2 sovrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 1 stor enkelsäng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Pao Pao Cartagena

Ladda upp med energi för dagen med en kostnadsfri frukost enligt egen beställning på detta hotell vid stranden, och se till att du får första tjing på din favorit bland deras gratis cabanor, parasoller och solstolar. Handdukarna byts på begäran
Pao Pao Cartagena erbjuder 6 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. 35-tums smart-tv med digitalpremiumkanaler och Netflix.

Badrummen har dusch med regndusch och hårtorkar. Detta hotell i Rosario erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Strykjärn/strykbräda och byte av handdukar kan fås på begäran. Städning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här erbjuds tjänster som massage.
Pao Pao Cartagena ligger nära både Rosario och San Bernando korallers naturliga nationalpark och Rosario Islands Oceanarium. Detta hotell med 4 stjärnor har 6 rum och välkomnar gäster med gratis frukost, en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukost enligt egen beställning serveras dagligen mellan 08.00 och 10.00. Du kan äta gott på restaurangen och ta en drink i deras bar.
Rum
Din 35-tumss smart-tv har digitalkanaler och Netflix, och du kan hålla dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regnduschar och hårtorkar. Minibarer, värdeförvaringsskåp och skrivbord erbjuds dessutom. Handdukarna byts på begäran
På boendet
På Pao Pao Cartagena har gäster tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och spatjänster. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med förvaring av värdesaker, bagageförvaring samt conciergetjänster. Detta hotell endast för vuxna har dessutom tvättmöjligheter och en trädgård.
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis frukost serveras dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.

Utomhuspool, spatjänster och trädgård finns på Pao Pao Cartagena.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 4 stjärnor i Rosario.

Gäster kan äta gratis frukost enligt egen beställning dagligen från 08.00 till 10.00.
Pao Pao Cartagena har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar 08.00–10.00
  • En bar/lounge
  • En restaurang

Att göra

  • Strandklubb
  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Conciergetjänster
  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Fritidsområde utomhus
  • Gratis strandcabanor
  • I ett naturreservat
  • På stranden
  • Strandhanddukar
  • Strandparasoller
  • Strandstolar
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Spa

  • Massage
  • Spatjänster

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Polerat golv i rum

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 35-tums smart-tv med digitala premiumkanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Mat och dryck

  • Champagneservice
  • Minibar

Mer

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Detta boende kommer att ha strandfester varje dag från 09.00 till 17.00. Gäster bör räkna med höga ljudnivåer från strandklubben under denna tid.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn under 12 år får inte bo på detta boende, som är endast för vuxna. Gäster från 12 år är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Bokning behövs för massage. Vill du boka kan du kontakta detta hotell innan ankomst, med hjälp av informationen i din bokningsbekräftelse.
  • Det här boendet är endast för vuxna och gäster som är 12 år är inte tillåtna.
  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Pao Pao Hotel
Pao Pao Hotel Restaurant
Pao Pao Hotel Restaurante
Pao Pao Club Rosario Islands
Pao Pao Hotel Islas del Rosario
Pao Pao Hotel and Beach Club Hotel
Pao Pao Hotel and Beach Club Rosario Islands
Pao Pao Hotel and Beach Club Hotel Rosario Islands