Hotel Victoria Caps

1.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Victoria Caps

En takterrass med en inglasad del, utomhusmöbler och utsikt över vattnet.
Ett sovrum med en sÀng, ett skrivbord, en stol, en krukvÀxt och en vÀgg av sten.
En hotellkorridor med vÄningssÀngar mÀrkta med nummer 310, 309 och 300, ett golv som ser ut som konstgrÀs och en stege.
VÄningssÀngar med nummer 302 och 301, ett metallrÀcke och ett grönt konstgjort golv.
Ett badrum med mönstrade kakelplattor, en toalett, ett handfat och en spegel.

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset Àr 171 kr
16 juni – 17 juni

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
El Arsenal The Rum Box 24, Calle Arsenal, #8b-19 HOTEL, Cartagena, 130001
  • Place, Cartagena de Indias konferenscenter
    â€Ș1 min till fots‬
  • Place, Klocktorn
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Cartagenas murar
    â€Ș9 min till fots‬
  • Airport, Rafael NĂșñez Intl. Airport (CTG), Cartagena, Colombia
    â€Ș14 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum

  • 3 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng
  • Gratis wi-fi

Delad sovsal - Standard

  • 1 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 10 sovplatser
  • 10 stora enkelsĂ€ngar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Victoria Caps

Hotel Victoria Caps Àr ett kapselhotell dÀr gÀster erbjuds tillgÄng till 6 utomhuspooler, dygnet runt-öppen reception och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen.
Hotel Victoria Caps har 28 rum. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps).
6 utomhuspooler finns pÄ omrÄdet.
Hotel Victoria Caps ligger i Cartagena stad med murar, nÀra Cartagena de Indias konferenscenter och tio minuters promenad frÄn populÀra attraktioner som Klocktorn. Detta kapselhotell med 28 rum vÀlkomnar gÀster med 6 utomhuspooler och bekvÀmligheter som gratis wi-fi pÄ rummet och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
HÀr erbjuds gÀster gratis wi-fi.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Hotel Victoria Caps erbjuds bland annat 6 utomhuspooler och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Personalen i receptionen kan hjÀlpa dig dygnet runt med dina önskemÄl.
Hotel Victoria Caps erbjuder gÀster tilltrÀde till 6 utomhuspooler. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 50+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

Att göra

  • 6 utomhuspooler

FamiljevÀnligt

  • 6 utomhuspooler

BekvÀmligheter

  • Reception öppen dygnet runt

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Regler

Utcheckning

Utcheckning innan 13.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 29123
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.