Lägenhetshotell

Del Mar Guest House

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Del Mar Guest House

Utomhuspool
Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord och arbetsyta för laptop
Boendets fasad
Studio Standard | Eget pentry | Kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap
Studio Superior - utsikt mot trädgården | Eget pentry | Kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
  • Reception dygnet runt
612 kr
9 mars – 10 mars

Utforska området

Se på karta
Av pedregal 26A-91, Cartagena, Bolívar, 130001
  • Place, Cartagena de Indias konferenscenter
    ‪6 min till fots‬
  • Place, Klocktorn
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Cartagenas murar
    ‪12 min till fots‬
  • Airport, Rafael Núñez Intl. Airport (CTG), Cartagena, Colombia
    ‪11 min med bil‬

Rumsalternativ

Studiosvit Comfort

  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Studio Standard

  • Utsikt mot staden
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Studio Superior - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Studio Superior - utsikt mot staden - bottenvåning

  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Om boendet

Del Mar Guest House

Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med en utomhuspool, dygnet runt-öppen reception och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Pentryt i varje lägenhet har kylskåp och mikrovågsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med kabelkanaler. Här finns bekvämligheter som tv, regndusch och värdeförvaringsskåp.
Del Mar Guest House erbjuder 6 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp. Rummen på detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har pentry med kylskåp, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch.

Detta lägenhetshotell i Cartagena erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). 40-tums smart-tv med kabelkanaler. Städning sker dagligen.

Detta lägenhetshotell har bland annat en utomhuspool.
Del Mar Guest House i Cartagena stad med murar ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Cartagena de Indias konferenscenter och Klocktorn. Detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har 6 rum, vilka ståtar med pentry, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Varje lägenhet har luftkonditionering och pentry med kylskåp och mikrovågsugn. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss smart-tv med kabelkanaler. I samtliga badrum finns regndusch. Dessutom ingår bekvämligheter som värdeförvaringsskåp och skrivbord.
På boendet
Del Mar Guest House erbjuder en utomhuspool och en terrass. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för COP 60000 per fordon enkel resa. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring och bokning av guidade turer och biljetter.
Som gäst på Del Mar Guest House har du tillgång till utomhuspool, en terrass och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Detta lägenhetshotell i Cartagena har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift

Kokvrå

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 40-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Terrass

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassad flygplatstransfer
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen dygnet runt
  • Städning dagligen
  • Värdeförvaringsskåp

Höjdpunkter i området

  • I centrum
  • I ett historiskt område

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 6 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: COP 60000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Del Mar Guest House erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Del Mar Guest House By Soho
Del Mar Guest House Cartagena
Del Mar Guest House Aparthotel
Del Mar Guest House Aparthotel Cartagena