LĂ€genhetshotell

Del Mar Guest House

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Del Mar Guest House

Utomhuspool
Studio Superior - utsikt mot trÀdgÄrden | Eget pentry | KylskÄp, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap
Studio Standard | Eget pentry | KylskÄp, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap
Boendets fasad
VÀrdeförvaringsskÄp pÄ rummet, skrivbord och arbetsyta för laptop

Recensioner

8,8 av 10,
UtmÀrkt

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
  • Reception dygnet runt

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Av pedregal 26A-91, Cartagena, BolĂ­var, 130001
  • Place, Cartagena de Indias konferenscenter
    â€Ș6 min till fots‬
  • Place, Klocktorn
    â€Ș9 min till fots‬
  • Place, Cartagenas murar
    â€Ș12 min till fots‬
  • Airport, Rafael NĂșñez Intl. Airport (CTG), Cartagena, Colombia
    â€Ș15 min med bil‬

Rumsalternativ

Studiosvit Comfort

  • Utsikt mot staden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Studio Standard

  • Utsikt mot staden
  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Studio Superior - utsikt mot trÀdgÄrden

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Studio Superior - utsikt mot staden - bottenvÄning

  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Del Mar Guest House

Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en utomhuspool, dygnet runt-öppen reception och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Pentryt i varje lÀgenhet har kylskÄp och mikrovÄgsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med kabelkanaler. HÀr finns bekvÀmligheter som tv, regndusch och vÀrdeförvaringsskÄp.
Del Mar Guest House erbjuder 6 luftkonditionerade rum med vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch.

Detta lĂ€genhetshotell i Cartagena erbjuder sina gĂ€ster gratis wi-fi, med en hastighet pĂ„ 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter). 40-tums smart-tv med kabelkanaler. StĂ€dning sker dagligen.

Detta lÀgenhetshotell har bland annat en utomhuspool.
Del Mar Guest House i Cartagena stad med murar ligger pÄ gÄngavstÄnd frÄn populÀra sevÀrdheter som Cartagena de Indias konferenscenter och Klocktorn. Detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har 6 rum, vilka stÄtar med pentry, kylskÄp och mikrovÄgsugn.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och pentry med kylskÄp och mikrovÄgsugn. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 40-tumss smart-tv med kabelkanaler. I samtliga badrum finns regndusch. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som vÀrdeförvaringsskÄp och skrivbord.
PĂ„ boendet
Del Mar Guest House erbjuder en utomhuspool och en terrass. GÀster erbjuds flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för COP 60000 per fordon enkel resa. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har personal som kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring.
Som gÀst pÄ Del Mar Guest House har du tillgÄng till utomhuspool, en terrass och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Detta lÀgenhetshotell i Cartagena har 3,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift

KokvrÄ

  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 40-tums Smart-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Terrass

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassad flygplatstransfer
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen dygnet runt
  • StĂ€dning dagligen
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum
  • I ett historiskt omrĂ„de

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 6 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster erbjuds transport frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet med reseinformation i förvÀg med hjÀlp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för flygtransfer: COP 60000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 3)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Fester och gruppevenemang Àr inte tillÄtna pÄ boendet.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Del Mar Guest House erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen. Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.
  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.

Boendet kallas Àven

Del Mar Guest House By Soho
Del Mar Guest House Cartagena
Del Mar Guest House Aparthotel
Del Mar Guest House Aparthotel Cartagena