CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI

En inomhus trädgård med sittplatser, en central pelare och frodigt grönska.
En swimmingpool med en mur av sten och ett tak täckt med kakel.
En innergård med utomhusmöbler, en mur av tegel och frodig grönska.
Ett sovrum med en stor säng, två sängbord och en dörr.
Ett poolområde med en pergola, solstolar och en stenmur.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Spa
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
31-39 Cra. 10, Cartagena, Bolívar, 130001
  • Place, Cartagenas murar
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Klocktorn
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Cartagena de Indias konferenscenter
    ‪6 min till fots‬
  • Airport, Rafael Núñez Intl. Airport (CTG), Cartagena, Colombia
    ‪13 min med bil‬

Rumsalternativ

Standardrum

  • 10 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI

CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI är ett bed and breakfast med en utomhuspool, spatjänster och gratis frukost. Städning är tillgänglig på begäran.
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI har rum med luftkonditionering. Rummen är individuellt möblerade och inredda. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch med regndusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Strykjärn/strykbräda och hårtork kan fås på begäran. Städning sker på begäran.

Detta bed and breakfast har bland annat en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här erbjuds tjänster som djupmassage, massage med varma stenar, sportmassage och thaimassage. En mängd behandlingar erbjuds, som till exempel aromaterapi, ayurvediska behandlingar och hydroterapi.
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI i Cartagena stad med murar ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Cartagena de Indias konferenscenter och Klocktorn. Detta bed and breakfast har gratis frukost samt en utomhuspool och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis frukost med lokala rätter, som serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. Här kan du varva ned med regndusch. Dessutom ingår garderober. Städning på begäran
På boendet
Gäster på CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI har bland annat tillgång till en utomhuspool och spatjänster. Här erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för COP 30000 per fordon tur och retur, samt transport till/från stranden.
Gratis frukost serveras dagligen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från stranden finns tillgängliga mot en avgift. Utomhuspool och spatjänster finns tillgängliga på CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta bed and breakfast i Cartagena .

Gäster kan äta gratis frukost med lokala rätter dagligen från 07.00 till 10.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Transport till stranden (tilläggsavgift)

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter tillgänglig alla dagar 07.00–10.00

Att göra

  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Utomhuspool

Gästtjänster

  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Städning på begäran

Spa

  • Ansiktsbehandlingar
  • Aromaterapi
  • Ayurvediska behandlingar
  • Djupmassage
  • Gravidmassage
  • Hydroterapi
  • Kroppsinpackningar
  • Kroppsskrubbningar
  • Manikyr/pedikyr
  • Massage med varma stenar
  • Sportmassage
  • Thaimassage

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i rum

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork (på begäran)
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Mer

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Golvvärme
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Boendet tar ut en avgift på 3 procent av beloppet för kreditkortsbetalningar.
Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En destinationsavgift på 4 procent tas ut
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: COP 30000 per fordon (tur och retur, max. antal passagerare 4)
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 3 procent

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Långtidsuthyrning är möjlig.
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Boendet har inget varmvatten.
  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Bokning behövs för massage och spabehandlingar. Vill du boka kan du kontakta detta bed and breakfast innan ankomst, med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

CC 2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI Cartagena
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI Bed & breakfast
CC-2 HABITACION DOBLE EN GETSEMANI Bed & breakfast Cartagena