7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för 7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO

Takterrass
Exklusivt hus | Vardagsrum | 32-tums LCD-tv med kabelkanaler, tv och golvvärme
7 sovrum, individuell inredning, unika möbler och strykjärn/strykbräda
32-tums LCD-tv med kabelkanaler, tv och golvvärme
Exklusivt hus | 7 sovrum, individuell inredning, unika möbler och strykjärn/strykbräda

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig
  • Företagstjänster

Utforska området

Se på karta
1086 Cl. de San Pedro Mártir, Cartagena, Bolívar, 130002
  • Place, Cartagenas murar
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Klocktorn
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Cartagena de Indias konferenscenter
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Rafael Núñez Intl. Airport (CTG), Cartagena, Colombia
    ‪9 min med bil‬

Rumsalternativ

Exklusivt hus

  • Utsikt mot staden
  • 100 kvadratmeter
  • 7 sovrum
  • 14 sovplatser
  • 4 queensize-sängar och 3 dubbelsängar

Liknande boenden

Om boendet

7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO

7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO är ett pensionat med parkering och spatjänster. Städning är tillgänglig på begäran.
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO har rum med luftkonditionering. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Kök har kylskåp, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och diskmaskin. Badrummen har dusch med regndusch.

Detta pensionat i Cartagena erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter). 32-tums LCD-tv med kabelkanaler. Strykjärn/strykbräda och hårtork kan fås på begäran. Städning sker på begäran.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här erbjuds tjänster som djupmassage, massage med varma stenar, sportmassage och thaimassage. En mängd behandlingar erbjuds, såsom aromaterapi och ayurvediska behandlingar.
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO i Cartagena stad med murar ligger på gångavstånd från populära sevärdheter som Klocktorn och Cartagena de Indias konferenscenter. Detta pensionat har rum med kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Din 32-tumss LCD-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Här kan du varva ned med regndusch. Kök, 8 badrum och kylskåp erbjuds dessutom. Städning på begäran
På boendet
På 7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO har gäster bland annat tillgång till spatjänster. För den som kör finns det parkering för COP 20000 per dag, annars erbjuds flygtransfer från hotellet (tillgänglig dygnet runt) för COP 20000 per fordon.
På 7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO har gäster tillgång till spatjänster. Flygtransfer från hotellet (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från stranden finns tillgängliga mot en avgift. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.

Detta pensionat iCartagena är i kolonial stil och tillåter endast rökning på särskilda platser.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Transfer till flygplatsen dygnet runt vid schemalagda tider och på begäran mot en tilläggsavgift
  • Transport till stranden (tilläggsavgift)
  • Otäckt parkering på området (COP 20 000 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Aktiviteter med tillsyn för barn (tilläggsavgift)
  • Kylskåp på rummet
  • Kök i rummet
  • Mikrovågsugn på rummet

Gästtjänster

  • Romantiska paket och paket för frieri
  • Städning på begäran

Spa

  • Ansiktsbehandlingar
  • Aromaterapi
  • Ayurvediska behandlingar
  • Djupmassage
  • Gravidmassage
  • Kroppsinpackningar
  • Kroppsskrubbningar
  • Manikyr/pedikyr
  • Massage med varma stenar
  • Sportmassage
  • Thaimassage

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen
  • Klinkergolv i rum
  • Polerat golv i rum
  • Tillgänglighetsanpassad flygplatstransfer

Mer

  • Kolonial arkitektur
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 8 privata badrum
  • Dusch
  • Hårtork (på begäran)
  • Regndusch
  • Toalettpapper

Underhållning

  • 32-tums LCD-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Kök
  • Mikrovågsugn
  • Mixer

Mer

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Golvvärme
  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Endast hundar tillåts
  • Upp till 1 per rum (maxvikt: 15 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En destinationsavgift på 4 procent tas ut
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: COP 20000 per fordon (max. antal passagerare 4)
  • Avgift för parkering utan tak: COP 20000 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 123739
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Boendet har inget varmvatten.
  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.
  • Bokning behövs för massage och spabehandlingar. Vill du boka kan du kontakta detta pensionat innan ankomst, med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

7cn 3 Casa En Centro Historico
7CN 3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO Cartagena
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO Guesthouse
7CN-3 CASA EN EL CENTRO HISTORICO Guesthouse Cartagena