Hel semesterbostad

Finca Las Cavas

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Finca Las Cavas

Exklusiv stuga - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat | Mörkläggningsgardiner, ljudisolering, gratis wi-fi och sängkläder
Exklusiv stuga - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat | Vardagsrum
Exteriör
Exklusiv stuga - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat | Eget kök | Stort kylskåp
Boendets ingång

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Kök

Utforska området

Se på karta
Ruta 97, Ramal Viboras Carmelo, Treinta y Tres 270, Carmelo, Colonia
  • Place, Bodega Familia Irurtia
    ‪11 min med bil‬
  • Place, Bodega Boutique El Legado
    ‪13 min med bil‬
  • Place, Teatro Uamá
    ‪15 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Finca Las Cavas

Rökfria Finca Las Cavas är en semesterbostad som erbjuder en vingård, en trädgård och utomhusgrill. Dessutom erbjuds gratis frukost med lokala rätter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett picknickområde. Semesterbostaden har gratis wi-fi, regndusch, och köket har stor kyl/frys. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med mörkläggningsgardiner. Rummen har kök med stor kyl/frys.

Badrummen har dusch med regndusch och bidéer. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker en gång per vistelse.

Denna semesterbostad ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Bodega Familia Irurtia och Lo de Jose Castro-museet. Gäster erbjuds gratis frukost och varje semesterbostad med 3 stjärnor har kök och kylskåp.
Restaurangalternativ
Gratis frukost med lokala rätter serveras dagligen mellan 07.00 och 11.00.
Rum
Semesterbostaden har ljudisolering och kök. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns regndusch och bidéer. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
Gäster på denna semesterbostad erbjuds en vingård, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och ett picknickområde. Här ingår avgiftsfri parkering. Här hittar du dessutom en trädgård och utomhusgrillar.
På området ligger en vinodling.Gratis frukost serveras dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Denna semesterbostad lockar med utomhusgrill, trädgård och picknickområde. Det är gratis att parkera.
Gäster kan äta gratis frukost med lokala rätter dagligen från 07.00 till 11.00.

Regler

Incheckning

Checka in från: 10.00. Checka in fram till: 19.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: uruguaysk moms (10 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass och turistvisum som visar att de inte är bosatta i Uruguay kan slippa betala moms. Om du är bosatt i Uruguay måste du betala moms för vistelser mellan 15 november och dagen efter påsk. Utanför dessa datum tillkommer ingen moms.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Finca Las Cavas House Carmelo
Finca Las Cavas House
Finca Las Cavas Carmelo
Finca Las Cavas Carmelo
Finca Las Cavas Private vacation home
Finca Las Cavas Private vacation home Carmelo