Hel lägenhet·Privat värd

Sitari Country Estate

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Sitari Country Estate

En modern byggnad med en skylt som visar texten ”SITARI”, en plattlagd entré och en parkeringsplats.
Ett modernt kök med mörka skåp, en köksö och hängande lampor.
Ett modernt hus med en stor skjutdörr i glas, en träpergola och en välskött gräsmatta.
Ett modernt kontorsutrymme med en stor TV-skärm som visar en tropisk solnedgång, ett skrivbord med en dator och en vas med vita blommor.
Ett sovrum med en säng, en garderob och ett stort fönster.

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
Det nuvarande priset är 3 192 kr
inklusive skatter och avgifter
29 juni – 30 juni

Utforska området

Se på karta
Old Main Rd, Cape Town, WC, 7130
  • Place, Cape Town Film Studios
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Ster-Kinekor Somerset
    ‪10 min med bil‬
  • Place, Cheetah Outreach
    ‪11 min med bil‬
  • Airport, Kapstaden (CPT-Cape Town Intl.)
    ‪21 min med bil‬

Rumsalternativ

Lyxsvit - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Om boendet

Sitari Country Estate

Sitari Country Estate är en lägenhetsbyggnad med kemtvätt, tvättmöjligheter och avgiftsfri parkering. Varje lägenhet erbjuder kylskåp, mikrovågsugn, gratis wi-fi och spishäll. Gäster erbjuds dessutom bekvämligheter som badkar och dusch och diskmaskin.
Sitari Country Estate erbjuder 107 rum med tofflor. På rummet finns stor kyl med frys och mikrovågsugn.

Badrummen har badkar och dusch. Denna lägenhet i Kapstaden erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter).

Sitari Country Estate ligger 4,7 km från Vergenoegd Wine Estate och mindre än tio minuters bilfärd från Cape Town Film Studios. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 107 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och kemtvätt/tvättjänster.
Rum
Varje lägenhet erbjuder ett brett utbud av bekvämligheter, som kylskåp, mikrovågsugn och diskmaskin. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som ugn och spishäll.
På boendet
På Sitari Country Estate har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Tack vare deras kemtvätt/tvättjänster kan du resa med lättare packning.
Gäster på Sitari Country Estate har tillgång till tvättmöjligheter och kemtvätt. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3,5 stjärnor i Kapstaden.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri, säker och täckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Separat badkar och dusch
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: ZAR 1 000 per husdjur per dag
  • Deposition: ZAR 1 000 per vistelse
  • Engångsavgift för städning: ZAR 500

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 107 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Det är ett krav för gäster att hämta Sitari mobilapp innan incheckning
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, värd möter dig

Husdjur

  • Husdjur: ZAR 1000 per husdjur (varierar beroende på vistelselängd), plus en städavgift på ZAR 500 samt en deposition på ZAR 1000 per vistelse

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition för skador: ZAR 2000
  • Avgift för städning: 500 ZAR per boende och per vistelse (varierar beroende på vistelsens längd)
  • Depositionen ska betalas via banköverföring inom 24 timmar efter bokning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Deposition för husdjur: ZAR 1000 per vistelse
  • Husdjursavgift: ZAR 1000 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd) plus en engångsavgift för städning på ZAR 500

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna får ett e-postmeddelande med särskilda incheckningsinstruktioner och portkod. Värden möter gästerna vid ankomst. Det är ett krav för gäster att hämta boendets Sitari mobilapp före incheckning
Boendets registreringsnummer Sitari Country Estate