Hel semesterbostad

Villa Ambara by Nakula

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa Ambara by Nakula

Ett område vid poolen med två solstolar, ett bord av rotting med en tekanna, koppar och en bok, omgivet av frodig grönska och ett kristallklart poolområde.
Ett modernt inomhusutrymme med en pool, solstolar, en matplats och en tv.
En stig som leder fram till en vägg täckt av grönska, omgiven av olika växter.
Ett rymligt sovrum med en stor säng, ett skrivbord och utsikt över grönområden genom en skjutdörr.
Ett modernt vardagsrum med en mörk träpanel på en av väggarna, en grå hörnsoffa och ett soffbord i trä.

Hel bostad

3 sovrum3 badrumSovplats för 8500 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
Jalan raya semat gang sukun no.3, canggu, Canggu, badung, 80361
  • Place, Atlas Beach Fest
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Berawa Beach
    ‪16 min till fots‬
  • Place, Canggu torg
    ‪16 min till fots‬
  • Airport, Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.)
    ‪25 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villa Ambara by Nakula

Rökfria Villa Ambara by Nakula är en villa med en utomhuspool, tvättmöjligheter och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Villan har 3 sovrum, gratis wi-fi och balkong. I pentryt finns ugn, spishäll och mikrovågsugn.
Denna villa har luftkonditionerade rum med riskokare och hårtork. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen har separat sittutrymme och matbord. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgänglig. Rummen i denna villa med 3,5 stjärnor har pentry med spishäll, mikrovågsugn, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar.

Denna villa i Canggu erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 25+ Mbps. 40-tums LCD-tv med kabelkanaler.

Denna villa har bland annat en utomhuspool.
Denna villa i Berawa ligger en kort promenad från Berawa Beach och mindre än tre kilometer från andra populära sevärdheter, som Seminyak Beach. Varje villa med 3,5 stjärnor har pentry, balkong och middagsplats.
Rum
Villan har luftkonditionering, pentry, 3 badrum och en balkong eller terrass. Här får du gott om plats med 3 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss LCD-tv med kabelkanaler. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och kuddmenyer, och i badrummen finns hårtork och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som riskokare, inhägnad pool och matbord.
På boendet
Gäster på denna villa har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Den vänliga personalen erbjuder bagageförvaring, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.
Denna villa lockar med utomhuspool och tvättmöjligheter. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det är gratis att parkera.

Denna villa i Canggu har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Inhägnad privat pool
  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Kokvrå

  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Minikylskåp
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Extrasäng: IDR 1 200 000 per natt
  • Kuddmeny
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • 3 badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm (på begäran)
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 40-tums LCD-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Balkong/terrass

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Säkerhetssystem
  • Brandsläckare

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Om du planerar att ankomma efter 12.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på denna villa

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för IDR 1200000.0 per natt.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: IDR 1200000.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, säkerhetssystem och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfärdade foto-id före ankomst. Gäster som anländer efter 12.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Villa Ambara by Nakula Villa
Villa Ambara by Nakula Canggu
Villa Ambara by Nakula Villa Canggu