LÀgenhetshotell·Privat vÀrd

parrot house san antonio

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för parrot house san antonio

Terrass/Patio
Reception
Terrass/Patio
Gratis wi-fi
Terrass/Patio

Recensioner

8,8 av 10,
UtmÀrkt

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
468 Cra. 12, Cali, Valle del Cauca, 760011
  • Place, Comfandi och Comfenalco kulturcentrum
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Museo del Oro del banco de la RepĂșblica de Colombia
    â€Ș7 min till fots‬
  • Place, Bulevar del RĂ­o
    â€Ș8 min till fots‬
  • Airport, Cali (CLO-Alfonso Bonilla Aragon Intl.)
    â€Ș31 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio Economy - utsikt mot innergÄrden (Blue)

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Studio Economy - utsikt mot innergÄrden (Red)

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Studio Economy - utsikt mot innergÄrden (Green)

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

parrot house san antonio

Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning, dÀr gÀster erbjuds en trÀdgÄrd och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet erbjuder middagsplats, sittutrymme, gratis wi-fi och pentry. Tv och dusch Àr tvÄ bekvÀmligheter gÀster kan förvÀnta sig hÀr. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
Parrot house san antonio har 10 rum. Rummen har separat sittutrymme. Pentry har separat middagsplats och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. StÀdning erbjuds en gÄng per vistelse och hÄrtork kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker i begrÀnsad utstrÀckning.

Parrot house san antonio ligger i San Cayetano, mindre Àn fem minuters promenad frÄn Loma de la Cruz-parken och mindre Àn en kvarts promenad frÄn Centro Cultural de Cali. Detta lÀgenhetshotell med 10 rum har pentry, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Rum
Varje lÀgenhet har pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. HÀr erbjuds gÀster bÄde tv och gratis wi-fi. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ parrot house san antonio har tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, en terrass och en trÀdgÄrd.
Parrot house san antonio lockar med en terrass och trÀdgÄrd. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.

Detta lÀgenhetshotell i Cali tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

KokvrÄ

  • Grytor och köksredskap
  • MinikylskĂ„p

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork (pĂ„ begĂ€ran)
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • Tv

Utomhus

  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Ingen hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning (kan finnas begrĂ€nsningar)
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • StĂ€dning erbjuds en gĂ„ng per vistelse
  • Virtuell reception

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum
  • I ett historiskt omrĂ„de

Att göra

  • Temapark i nĂ€rheten

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 10 enheter
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: nÀr som helst.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€sterna fĂ„r ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lĂ„sbox inom 24 timmar före ankomst – vĂ€rden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

VÀrd möter dig, instruktioner för lÄsbox

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ parrot house san antonio

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för lÄsbox 24 timmar före ankomst. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.
  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

parrot house san antonio Cali
parrot house san antonio Aparthotel
parrot house san antonio Aparthotel Cali