Hel lägenhet

RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana

Studio | Vardagsrum
Studio | Badrum
Studio | Gratis wi-fi
Studio | Eget kök
Studio | Eget kök

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

Sovplats för 225 kvm

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
1974 Guido, Buenos Aires, Cdad. Autónoma de Buenos Aires, C1119
  • Place, Cementerio de la Recoleta (kyrkogård)
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Kulturcentret Recoleta
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Santa Fe Avenue
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Buenos Aires (EZE-Ministro Pistarini Intl.)
    ‪55 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana

Lägenheten har gratis wi-fi.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)).
Denna lägenhet ligger i Recoleta, mindre än fem minuters promenad från Cementerio de la Recoleta (kyrkogård) och mindre än två kilometer från bland annat Plaza San Martin (torg). Denna lägenhet välkomnar gäster med bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet.
Rum
Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Cyan Recoleta Hotel, Junin 1743].
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: USD 500 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 1.50 USD per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: argentinsk moms (21 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass eller utländskt ID-kort tillsammans med kvitto på immigrationsinresa utfärdat av Argentinas nationella migrationsdirektorat, och som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land än Argentina, kan slippa betala moms. Detta undantag gäller endast boende, inklusive bokningar där frukost ingår.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Cyan Recoleta Hotel, Junin 1743
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana Apartment
RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana Buenos Aires
RentUp- Monoamb. zona Recoleta Urbana Apartment Buenos Aires