LÀgenhetshotell·Privat vÀrd
Casa Joseph Libertador
Fotogalleri för Casa Joseph Libertador





Recensioner
9,6 av 10,
EnastÄende
PopulÀra bekvÀmligheter
1Â 056Â kr
2 apr. â 3 apr.
Utforska omrÄdet

Av. del Libertador 6320, Belgrano, Buenos Aires, Buenos Aires, C1428
- Place, Fleni sjukhusâȘ1 min till fotsâŹ
- Place, Estadio Monumental (fotbollsstadion)âȘ11 min till fotsâŹ
- Place, River Plate StadionâȘ13 min till fotsâŹ
- Airport, Buenos Aires (EZE-Ministro Pistarini Intl.)âȘ41 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för Studio Deluxe - 1 kingsize-sĂ€ng - icke-rökare

Studio Deluxe - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare
Ăppna alla foton för Studio Deluxe - 1 kingsize-sĂ€ng - icke-rökare - balkong

Studio Deluxe - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare - balkong
Ăppna alla foton för Deluxe trippelrum - flera sĂ€ngar - icke-rökare - balkong

Deluxe trippelrum - flera sÀngar - icke-rökare - balkong
Ăppna alla foton för Lyxsvit - 1 kingsize-sĂ€ng - icke-rökare - terrass

Lyxsvit - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare - terrass
Ăppna alla foton för Lyxsvit - 1 kingsize-sĂ€ng - icke-rökare

Lyxsvit - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare
Liknande boenden

Sucre Suites
Sucre Suites
- Kök
- HusdjursvÀnligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.7 av 5, EnastÄende, 131 recensioner
Priset Àr 820 kr
30 mars â 31 mars
Om boendet
Casa Joseph Libertador
Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster en utomhuspool, conciergetjÀnster och dygnet runt-öppen reception. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Pentryt i varje lÀgenhet har kylskÄp och mikrovÄgsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med digitalkanaler. HÀr finns sköna sÀngtillbehör av högsta kvalitet och kuddmenyer, samt bekvÀmligheter som regndusch och duntÀcke.
Casa Joseph Libertador erbjuder 28 luftkonditionerade rum med lyxtoalettartiklar och hÄrtork. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar skrivbord. SÀngarna har duntÀcken och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgÀnglig. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 4,5 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch och gratis toalettartiklar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). 43-tums smart-tv med digitalkanaler. StÀdning erbjuds dagligen och allergitestade sÀngklÀder kan fÄs pÄ begÀran.
Detta lÀgenhetshotell har bland annat en utomhuspool.
Casa Joseph Libertador ligger i Belgrano, nÀra ICBA sjukhus och Fleni sjukhus. Detta lÀgenhetshotell med 4,5 stjÀrnor har 28 rum, vilka stÄtar med pentry, kylskÄp och mikrovÄgsugn.
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning och pentry med kylskÄp och mikrovÄgsugn. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 43-tumss smart-tv med digitalkanaler. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och kuddmenyer, och badrummen har regndusch, hÄrtork och designertoalettartiklar. Varje lÀgenhet har dessutom skrivbord.
PĂ„ boendet
En utomhuspool och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen erbjuds pÄ Casa Joseph Libertador . Receptionen Àr bemannad dygnet runt och kan hjÀlpa dig med bagageförvaring och conciergetjÀnster.
Du som bor pÄ Casa Joseph Libertador har tillgÄng till utomhuspool, conciergetjÀnster och hiss. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi.
Detta lÀgenhetshotell i Buenos Aires har 4,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.








