La Janna Di La Faj

Fotogalleri för La Janna Di La Faj

En säsongsöppen utomhuspool
Trädgård
Gratis frukostbuffé varje dag
Fyrbäddsrum - havsutsikt | Utsikt från rummet
Fyrbäddsrum - havsutsikt | Sängtillbehör av högsta kvalitet och värdeförvaringsskåp på rummet

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Loc Strugas, Budoni, SS, 07051
  • Place, Anfiteatro Comunale Andrea Parodi
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Capannizza-stranden
    ‪9 min med bil‬
  • Place, Salamaghe Beach
    ‪11 min med bil‬
  • Airport, Olbia (OLB-Costa Smeralda)
    ‪32 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Trippelrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Fyrbäddsrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 våningssäng (enkel)

Liknande boenden

Om boendet

La Janna Di La Faj

Denna gård är en rökfri anläggning och ståtar med en säsongsöppen utomhuspool, ett bibliotek och en trädgård. Dessutom erbjuds gratis frukostbuffé, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett värdeförvaringsskåp i receptionen. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
La Janna Di La Faj erbjuder 10 rum med värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. Platt-tv med satellitkanaler.

Badrummen har dusch och bidéer. Denna gård i Budoni erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker varje vecka.

Denna gård har bland annat en säsongsöppen utomhuspool.
La Janna Di La Faj ligger mindre än tio minuters bilfärd från Anfiteatro Comunale Andrea Parodi och Circuito di Karting. Denna gård med 3 stjärnor har 10 rum och välkomnar gäster med gratis frukost, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis frukostbuffé, som serveras dagligen mellan 08.00 och 10.00.
Rum
Din platt-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns bidéer. Till bekvämligheterna hör dessutom vattenkokare, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
La Janna Di La Faj erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en säsongsöppen utomhuspool och ett bibliotek. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med förvaring av värdesaker och ge lokala restaurangtips. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass och en trädgård.
Gratis frukost serveras dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. En säsongsöppen utomhuspool, bibliotek och en terrass finns tillgängliga på La Janna Di La Faj. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna gård i Budoni har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis frukostbuffé dagligen från 08.00 till 10.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 08.00–10.00

Att göra

  • Bibliotek
  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)
  • Säsongsöppen utomhuspool

Bekvämligheter

  • Guideböcker
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Städning varje vecka

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Myggnät
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Mörkläggningsgardiner
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare
  • Restaurangguider

Mer

  • Insektsnät för fönster
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Skrivbord
  • Tvättmedel
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 17.00. Checka in fram till: 20.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 17.00–20.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 3 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 29 februari, EUR 0.00 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 mars till 30 juni, EUR 0.50 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 juli till 31 augusti, EUR 1.00 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 september till 31 oktober, EUR 0.50 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 3 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 17.00 till 20.00.
Gäster måste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan juni och september.

Boendet kallas även

La Janna Di La Faj Budoni
La Janna Di La Faj Country House
La Janna Di La Faj Country House Budoni