Termales Hotel Spa Resort

2.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Termales Hotel Spa Resort

Rum

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost ingĂ„r
  • Spa
  • Parkering ingĂ„r
  • Restaurang
  • Gym
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Kilometro 9 Via La Calera, La Calera, Cundinamarca
  • Place, Chingaza nationalpark
    â€Ș43 min med bil‬
  • Place, Cascada La Chorrera
    â€Ș47 min med bil‬
  • Place, Monserrate Hills
    â€Ș49 min med bil‬
  • Airport, El Dorado Intl. Airport (BOG), BogotĂĄ, Colombia
    â€Ș92 min med bil‬

Rumsalternativ

Studiosvit

  • Utsikt mot bergen
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (dubbel)

Familjerum

  • Utsikt mot bergen
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 1 bĂ€ddsoffa (dubbel)

Standardrum

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Termales Hotel Spa Resort

Detta hotell har ett fullstÀndigt spa, en restaurang och ett fitnesscenter (öppet dygnet runt). Dessutom erbjuds gratis frukost med lokala rÀtter och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som spatjÀnster.
Termales Hotel Spa Resort har 5 rum. StÀdning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat fitnesscenter (öppet dygnet runt).
Detta hotell har ett fullstÀndigt spa, Club Dhuchi, dÀr gÀsterna kan njuta av olika behandlingar. Spat Àr öppet alla dagar.
Termales Hotel Spa Resort ligger 18,2 km frÄn Park 93. Detta hotell med 5 rum har gratis frukost och stÄtar med bekvÀmligheter som ett fullstÀndigt spa och ett dygnet runt-öppet fitnesscenter.
Restaurangalternativ
Gratis frukost med lokala rÀtter ingÄr under din vistelse och serveras dagligen mellan 08.00 och 09.00. Detta hotell har en restaurang, Mirador del Bosque, dÀr du kan Àta gott.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ Termales Hotel Spa Resort erbjuds ett fullstÀndigt spa, ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och spatjÀnster. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering.
Termales Hotel Spa Resort erbjuder gÀster tilltrÀde till ett fullstÀndigt spa och fitnesscenter (öppet dygnet runt). Det finns restaurang pÄ plats. Gratis frukost serveras dagligen.

Det Àr gratis att parkera.

GÀster kan Àta gratis frukost med lokala rÀtter dagligen frÄn 08.00 till 09.00.
Mirador del Bosque - restaurang pÄ platsen.

HotellbekvÀmligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rĂ€tter tillgĂ€nglig alla dagar 08.00–09.00
  • En restaurang

Restauranger pÄ omrÄdet

  • Mirador del Bosque

Att göra

  • FullstĂ€ndigt spa
  • Gym dygnet runt

GÀsttjÀnster

  • StĂ€dning varje dag

FullstÀndigt spa

  • Spa öppet alla dagar

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Detta boende har ingen reception.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.
  • Poolen Ă€r tillgĂ€nglig frĂ„n 19.00 till 22.00.

Boendet kallas Àven

Termales Spa Resort La Calera
Termales Hotel Spa Resort Hotel
Termales Hotel Spa Resort La Calera
Termales Hotel Spa Resort Hotel La Calera