Privat vÀrd

Hotel Alcazar Real

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Alcazar Real

Terrass/Patio
Terrass/Patio
Superior dubbelrum | 1 sovrum och gratis wi-fi
Lounge
SittomrÄde i lobbyn

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Bar
  • Pool
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • StĂ€dning
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Utforska omrÄdet

Map
Cra. 3 #7-80, Útica, Cundinamarca, Útica, Cundinamarca, 253430
  • Hospital San Juan de Dios
  • El Chupal-vattenfallet
  • Villeta Parque Central
    â€Ș35 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum

  • 13 kvm
  • Sovplats för 2
  • 1 dubbelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Alcazar Real

Hotell i Utica med kafé och utomhuspool
Rökfria Hotel Alcazar Real Àr ett hotell som har en utomhuspool, en restaurang och en bar/lounge. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som en snackbar/deli, ett kafé och kaffe/te i allmÀnt utrymme.
Hotel Alcazar Real har 11 rum. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). StÀdning sker dagligen.
Detta hotell har bland annat en utomhuspool.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.

Hotel Alcazar Real ligger 29 km frĂ„n Villeta Parque Central och 29 km frĂ„n ÄrkeĂ€ngeln Mikaels kyrka. Detta hotell med 3 stjĂ€rnor har 11 rum och vĂ€lkomnar gĂ€ster med en restaurang, en utomhuspool och gratis wi-fi pĂ„ rummet.
Restaurangalternativ
Avnjut en utsökt mÄltid pÄ restaurangen eller slÄ dig ned med en drink i deras bar. Ladda med energi pÄ deras kafé. Lokal frukost serveras dagligen frÄn 08.00 till 10.00 mot en avgift.
Rum
GĂ€ster erbjuds gratis wi-fi och en tv.
PĂ„ boendet
PÄ Hotel Alcazar Real har gÀster tillgÄng till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och kaffe i allmÀnt utrymme. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med bagageförvaring och ge lokala restaurangtips. HÀr hittar du dessutom gemensamt vardagsrum och en trÀdgÄrd.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Restaurang
  • Utomhuspool
Det finns restaurang pÄ plats, men Àven kafé och snackbar/deli. Du kan njuta av en drink pÄ baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Hotel Alcazar Real lockar med utomhuspool, trÀdgÄrd och kaffe i allmÀnt utrymme.

Detta hotell i Utica har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukost med lokala rÀtter och 08.00 till 10.00.
Hotel Alcazar Real har en restaurang.

SprÄk

Spanska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 50+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Frukost med lokala rĂ€tter tillgĂ€nglig dagligen 08.00–10.00 mot en avgift: COP 17 000 för vuxna ochCOP 17 000 för barn
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafĂ©/fik
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • Snackbar/deli

Att göra

  • Repbana
  • Utomhuspool

FamiljevÀnligt

  • Snackbar/deli
  • Spel för barn
  • Utomhuspool

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider

GÀsttjÀnster

  • Romantiska paket och paket för frieri
  • StĂ€dning varje dag

Utomhus

  • I bergen
  • TrĂ€dgĂ„rd

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Gemensamt vardagsrum
  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

UnderhÄllning

  • Tv

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.30. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.00–22.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala moms (19 %) pĂ„ boendet. UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %) pĂ„ bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för lokal frukost: COP 17000 för vuxna och COP 17000 för barn

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.00 till 22.00.
GÀster som anlÀnder efter 18.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.

Boendet kallas Àven

Hotel Alcazar Real Hotel
Hotel Alcazar Real Útica
Hotel Alcazar Real Hotel Útica