El Rancho De Andrés

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för El Rancho De Andrés

Interiör
Interiör
Boendets fasad
Superior dubbelrum | Gratis wi-fi
Exteriör

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Parkering ingĂ„r
  • StĂ€dning
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
El rancho de andres, nocaima, Nocaima, Cundinamarca
  • Place, El Tabacal-lagunen
  • Place, Villeta Parque Central
    â€Ș18 min med bil‬
  • Place, El Chupal-vattenfallet
    â€Ș30 min med bil‬
  • Airport, El Dorado Intl. Airport (BOG), BogotĂĄ, Colombia
    â€Ș91 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Familjestuga

  • 10 sovplatser
  • 5 dubbelsĂ€ngar

Familjerum

  • 5 sovplatser
  • 1 enkelsĂ€ng och 2 dubbelsĂ€ngar

Superior trippelrum

  • 6 sovplatser
  • 3 dubbelsĂ€ngar

Superior dubbelrum

  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Superior dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Liknande boenden

Om boendet

El Rancho De Andrés

Hotell i Nocaima med 2 utomhuspooler och restaurang
Detta hotell stÄtar med 2 utomhuspooler, en restaurang och avgiftsfri parkering. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen.
El Rancho De Andrés har 9 rum. Rummen har balkonger/terrasser. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). StÀdning sker dagligen.
2 utomhuspooler finns pÄ omrÄdet.
El Rancho De AndrĂ©s ligger 19,2 km frĂ„n Villeta Parque Central och 19,2 km frĂ„n ÄrkeĂ€ngeln Mikaels kyrka. Detta hotell med 3 stjĂ€rnor har 9 rum och vĂ€lkomnar gĂ€ster med 2 utomhuspooler, en restaurang och gratis wi-fi pĂ„ rummet.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen mellan 08.00 och 10.00 mot en avgift. Hotellet har en restaurang som passar utmÀrkt för en rofylld mÄltid.
Rum
HÀr erbjuds gÀster gratis wi-fi. Balkonger/terrasser och garderob erbjuds som standard.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ El Rancho De Andrés erbjuds bland annat 2 utomhuspooler och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Personalen svarar gÀrna pÄ frÄgor under din vistelse, och erbjuder receptionstjÀnster under begrÀnsade tider.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Gratis parkering utan tak
  • Restaurang
  • 2 utomhuspooler
Det finns restaurang pÄ plats. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. El Rancho De Andrés erbjuder gÀster tilltrÀde till 2 utomhuspooler. Det Àr gratis att parkera.
Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukostbuffé och 08.00 till 10.00.
El Rancho De Andrés har en restaurang.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 25+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otĂ€ckt parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • FrukostbuffĂ© tillgĂ€nglig dagligen 08.00–10.00 mot en avgift: COP 12 000 per person
  • En restaurang

Att göra

  • 2 utomhuspooler

FamiljevÀnligt

  • 2 utomhuspooler

BekvÀmligheter

  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider

GÀsttjÀnster

  • StĂ€dning varje dag

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.30. Checka in fram till: 15.00.
MinimiÄlder för incheckning - 15 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.30–21.00.
Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition: COP 100 per boende, per vistelse
  • Du kan behöva betala moms (19 %) pĂ„ boendet. UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring och som visar upp ett giltigt pass och turistvisum kan slippa betala moms (19 %) pĂ„ bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukostbuffĂ©: COP 12000 per person (ungefĂ€rligt pris)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.30 till 21.00.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.

Boendet kallas Àven

El Rancho De Andrés Hotel
El Rancho De Andrés Nocaima
El Rancho De Andrés Hotel Nocaima