Hotel O Century Inn

Fotogalleri för Hotel O Century Inn

Oklassificerad bild, 1 av 18, knapp
Ett hotellrum med en säng, ett skrivbord, en stol och en tv.
En byggnad med flera våningar, en framträdande röd och gul fasad, stora fönster och skyltar som visar att det är ett hotell och ett servicecenter.
Ett receptionsområde med en röd disk, en klocka, en luftkonditioneringsanläggning, en brandsläckare och en vattenautomat.
Ett litet badrum med en toalett, ett handfat och en dörr.

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
Assyakirin Commerce Square, Kampung Baru Bintulu, 97000 Bintulu, Sarawak, Bintulu, Bintulu, Sarawak, 97000
  • Place, Assyakirin handelstorg
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Wisma Bintulu
    ‪19 min till fots‬
  • Place, Taman Tumbina
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, Bintulu (BTU)
    ‪19 min med bil‬

Rumsalternativ

Tvåbäddsrum Deluxe

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Familjesvit

  • Utsikt mot staden
  • 48 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 kingsize-säng

  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel O Century Inn

Hotel O Century Inn erbjuder 22 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Städning sker dagligen.

Hotel O Century Inn ligger en kort promenad från Assyakirin handelstorg och mindre än två kilometer från Wisma Bintulu.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss platt-tv med kabelkanaler. Som standard erbjuds bekvämligheter som skrivbord och gratis toalettartiklar.
På boendet
Gäster på Hotel O Century Inn har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressincheckning. Avgiftsfri parkering är tillgänglig. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring och svara på frågor om området.
Hotel O Century Inn lockar med flerspråkig personal och expressincheckning. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 6 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort; ingen kontantbetalning.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Ett barn som är upp till 6 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.