Hotel Regina

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Regina

Lägenhet Panoramic - 1 sovrum | Balkong
Interiör
Lägenhet Panoramic - 1 sovrum | Vardagsrum | Tv
Lobby
Boendets fasad - kväll/natt

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Bar

Utforska området

Se på karta
Bijela Bb, Bijela, 85343
  • Place, Portonovi Marina
    ‪9 min med bil‬
  • Place, Kotor Bay
    ‪9 min med bil‬
  • Place, Porto Montenegro
    ‪14 min med bil‬
  • Airport, Podgorica (TGD)
    ‪101 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar

Enkelrum - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovplats
  • 1 dubbelsäng

Lägenhet Standard - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 60 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng, 1 enkelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Lägenhet Panoramic - 1 sovrum

  • Utsikt mot havet
  • 90 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Regina

Hotel Regina är ett hotell med en restaurang, en bar/lounge och ett kafé. Dessutom erbjuds gratis frukost enligt egen beställning, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressincheckning.
Hotel Regina erbjuder 19 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.

Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen.

Hotel Regina ligger mindre än 15 minuters bilfärd från populära attraktioner som Kotor Bay och Porto Montenegro. Detta hotell med 4 stjärnor har 19 rum och ståtar med gratis frukost, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukost enligt egen beställning ingår under din vistelse och serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00. Du kan äta gott på restaurangen och ta en drink i deras bar. Beställ nåt gott från rumsservice för att stilla hungern utan att lämna rummet, eller fyll på med energi på boendets kafé.
Rum
Gäster har tillgång till gratis wi-fi och en tv. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Kylskåp, minibarer och värdeförvaringsskåp är också tillgängliga.
På boendet
Gäster på Hotel Regina har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och en terrass. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt). Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som gärna hjälper dig med bokning av guidade turer och biljetter, bagageförvaring och förvaring av värdesaker. Här har gäster dessutom tillgång till tvättmöjligheter, en tv i allmänt utrymme och en trädgård.
Det finns restaurang på plats, men även kafé. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis frukost serveras dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

En terrass, flerspråkig personal och presentbutik/tidningskiosk finns tillgängliga på Hotel Regina som passar dem som reser i arbetet. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från temapark finns tillgängliga mot en avgift. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 4 stjärnor i Bijela.

Gäster kan äta gratis frukost enligt egen beställning dagligen från 07.00 till 10.00.
Hotel Regina har en restaurang.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Transport från tågstationen (tilläggsavgift)
  • Transport till kryssningsterminal (tilläggsavgift)
  • Transport till färjeterminal (tilläggsavgift)
  • Transport till shoppingcenter (tilläggsavgift)
  • Transport till temapark (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Avgiftsfri parkering för husbil, buss och lastbil på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar 07.00–10.00
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Ljudisolerade rum
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Presentbutik/tidningskiosk
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Flerspråkig personal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Spjälsäng (tilläggsavgift)

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Kylskåp
  • Minibar

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Snabb incheckning tillgänglig

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 5.0 per natt.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 1.00 EUR per person per natt i upp till 30 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 5.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Hotel Regina erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Hotel Regina Bijela
Regina Bijela
Hotel Regina Hotel
Hotel Regina Bijela
Hotel Regina Hotel Bijela