Hangar House Hostel
2.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Hangar House Hostel





Recensioner
9,29,2 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Reception dygnet runt
- Kök
Utforska området

Av. Duque de Caxias 1384, Belém, PA, 66087-000
- Bosque Rodrigues Alves Amazonas botaniska trädgårdPlace, Bosque Rodrigues Alves Amazonas botaniska trädgård5 min till fots
- Parque Estadual do UtingaPlace, Parque Estadual do Utinga4 min med bil
- Mangueirao-stadionPlace, Mangueirao-stadion12 min med bil
- Belem (BEL-Val de Cans Intl.)Airport, Belem (BEL-Val de Cans Intl.)10 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Economy dubbelrum

Economy dubbelrum
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Trippelrum för familj

Trippelrum för familj
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Basic tvåbäddsrum

Basic tvåbäddsrum
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 2 enkelsängar
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Basic-rum

Basic-rum
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 enkelsäng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Hotel Ipe
São Brás
Hotel Ipe
São Brás
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.1 av 5, Väldigt bra, 452 recensioner
4,1
Väldigt bra
452 recensioner
Priset är 435 kr
435 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Rede Andrade Docas
Reduto
Rede Andrade Docas
Reduto
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.2 av 5, Väldigt bra, 1 097 recensioner
4,2
Väldigt bra
1 097 recensioner
Priset är 276 kr
276 kr
inklusive skatter och avgifter
23 aug. – 24 aug.

Rede Andrade Hangar
Belém
Rede Andrade Hangar
Belém
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
4.0 av 5, Väldigt bra, 1 032 recensioner
4,0
Väldigt bra
1 032 recensioner
Priset är 361 kr
361 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

ibis budget Belem
São Brás
ibis budget Belem
São Brás
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.0 av 5, Väldigt bra, 1 000 recensioner
4,0
Väldigt bra
1 000 recensioner
Priset är 445 kr
445 kr
inklusive skatter och avgifter
15 aug. – 16 aug.

Hotel Princesa Louçã
Campina
Hotel Princesa Louçã
Campina
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- Parkering ingår
4.2 av 5, Väldigt bra, 777 recensioner
4,2
Väldigt bra
777 recensioner
Priset är 773 kr
773 kr
inklusive skatter och avgifter
31 juli – 1 aug.

Gran Amazon Av. Brasill
Val-de-Cães
Gran Amazon Av. Brasill
Val-de-Cães
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
5.0 av 5, Enastående, 25 recensioner
5
Enastående
25 recensioner
Priset är 755 kr
755 kr
inklusive skatter och avgifter
31 juli – 1 aug.

Ibis Styles Belém do Pará
Batista Campos
Ibis Styles Belém do Pará
Batista Campos
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.3 av 5, Fantastiskt, 1 003 recensioner
4,3
Fantastiskt
1 003 recensioner
Priset är 515 kr
515 kr
inklusive skatter och avgifter
20 aug. – 21 aug.

Vila Galé Collection Amazônia
Reduto
Vila Galé Collection Amazônia
Reduto
- Pool
- Frukost ingår
- Spa
- All inclusive tillgängligt
4.3 av 5, Fantastiskt, 151 recensioner
4,3
Fantastiskt
151 recensioner
Priset är 1 507 kr
1 507 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

Bristol Marambaia Belem
Souza
Bristol Marambaia Belem
Souza
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Gym
4.5 av 5, Underbart, 66 recensioner
4,5
Underbart
66 recensioner
Priset är 538 kr
538 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Bristol Umarizal Belem
Belém
Bristol Umarizal Belem
Belém
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
4.1 av 5, Väldigt bra, 366 recensioner
4,1
Väldigt bra
366 recensioner
Priset är 660 kr
660 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.
Om boendet
Hangar House Hostel
Rökfria Hangar House Hostel är ett vandrarhem med tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Hangar House Hostel erbjuder 7 luftkonditionerade rum med mörkläggningsgardiner. Detta vandrarhem i Belém erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Gäster har tillgång till delat/gemensamt kök. Badrummen har dusch. Städning erbjuds en gång per vistelse och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker i begränsad utsträckning.
Hangar House Hostel ligger på gångavstånd från Bosque Rodrigues Alves Amazonas botaniska trädgård och mindre än tre kilometer från Parque Estadual do Utinga. Detta vandrarhem med 7 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, tvättmöjligheter och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Här finns dessutom bekvämligheter som skrivbord som standard. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
Hangar House Hostel erbjude gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med bagageförvaring och besvara dina frågor under vistelsen.
På Hangar House Hostel finns tvättmöjligheter. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi.
Detta vandrarhem i Belém tillåter inte rökning.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Familjevänligt
- Tvättmöjligheter
Bekvämligheter
- Bagageförvaring
- Reception öppen dygnet runt
- Tvättmöjligheter
Gästtjänster
- Städning en gång per vistelse
Mer
- Rökning ej tillåten
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Lakan tillhandahålls
- Mörkläggningsgardiner
Badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Toalettpapper
Mat och dryck
- Tillgång till delat kök
Mer
- Arbetsområde för laptop
- Luftkonditionering
- Skrivbord
- Strykjärn/strykbräda på begäran
Regler
Incheckning
Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för tidig incheckning
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning
Incheckningsinstruktioner
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Barn bor gratis! Ett barn upp till 11 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.
- Extrasängar finns att hyra för BRL 40.0 per dag.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- En avgift tas ut för tidig incheckning (endast i mån av tillgång)
- En avgift tas ut för sen utcheckning (endast i mån av tillgång)
- Avgift för extrasäng: BRL 40.0 per dag
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Vid incheckning måste förälder eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (exempelvis pass). Internationella resenärer till Brasilien som reser som enda förälder med barnet måste visa födelsebevis, identitetshandling med bild, samt ett uttalande med attesterad signatur från den andra föräldern, där de godkänner resan. Om tillämplig förälder eller vårdnadshavare inte kan eller vill ge sitt medgivande krävs rättsligt tillstånd. För att få mer information måste personer som avser att resa till Brasilien med barn samråda med brasilianska konsulatet.
- Ett barn som är upp till 11 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Boendet kallas även
Hangar House Hostel Belém
Hangar House Hostel Hostel/Backpacker accommodation
Hangar House Hostel Hostel/Backpacker accommodation Belém