Lägenhetshotell
Gems Hotel
Fotogalleri för Gems Hotel





Recensioner
8,4 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
Utforska området

Maqdessi, Hamra Street, Beirut
- Place, Hamra Street1 min till fots
- Place, American University of Beirut5 min till fots
- Place, Raoucheklippan1 min med bil
- Airport, Beirut (BEY-Rafic Hariri Intl.)9 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Standardrum

Standardrum
Öppna alla foton för Standard tvåbäddsrum

Standard tvåbäddsrum
Öppna alla foton för Deluxe-rum

Deluxe-rum
Öppna alla foton för Juniorsvit

Juniorsvit
Öppna alla foton för Lyxsvit

Lyxsvit
Öppna alla foton för Svit Superior - 2 sovrum - kylskåp och mikrovågsugn

Svit Superior - 2 sovrum - kylskåp och mikrovågsugn
Liknande boenden

El Sheikh Suites Hotel
El Sheikh Suites Hotel
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Gym
4.9 av 5, Enastående, 135 recensioner
Priset är 535 kr
inklusive skatter och avgifter
16 okt. – 17 okt.
Om boendet
Gems Hotel
Lägenhetshotell vid bukten med dygnet runt-öppen reception och restaurang
Detta lägenhetshotell har en restaurang, parkeringsservice och business-service. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som konferenslokaler, conciergetjänster och kemtvätt. Varje lägenhet har platt-tv med kabelkanaler, och pentryt har kylskåp, spishäll och mikrovågsugn. Här har gäster tillgång till middagsplats och kaffe- och tebryggare, och kan njuta av välkomnande detaljer som badrockar och tofflor.
Gems Hotel erbjuder 86 luftkonditionerade rum med laptopanpassade värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Rummen på detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, badrockar, tofflor och bidéer.
Detta lägenhetshotell i Beirut erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och gratis toalettartiklar. Uppbäddningsservice erbjuds varje kväll, städning sker dagligen och strykjärn/strykbräda finns på begäran.
Gems Hotel ligger i Hamra, mindre än fem minuters promenad från American University of Beirut och mindre än en kvart till fots från populära attraktioner som Raoucheklippan. Detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har 86 rum, vilka ståtar med pentry, separat middagsplats och kylskåp.
Restaurangalternativ
Lägenhetshotellet har en restaurang, Turquoise Lounge, där du kan avnjuta en utsökt måltid under vistelsen. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice. Lokal frukost är tillgänglig dagligen mellan 08.00 och 11.00 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats. Här finns en platt-tv med kabelkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns gratis toalettartiklar, tofflor, badrockar och bidéer. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som kaffebryggare, gratis flaskvatten och laptopanpassat värdeförvaringsskåp.
På boendet
Gäster på Gems Hotel har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, konferensrum och business-service. Om du planerar att köra kostar parkeringsservice USD 5 per dag, annars erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för USD 30 per fordon enkel resa. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med förvaring av värdesaker, kemtvätt/tvättjänster samt bokning av guidade turer och biljetter. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass, tvättmöjligheter och en portier/piccolo.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Restaurang
- Business-service
- Conciergetjänster
Det finns restaurang på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det erbjuds business-service. Möteslokaler på detta lägenhetshotell är 100 kvadratmeter och här finns konferensrum. Lokaltransport inom 100 km och transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) finns tillgängliga mot en avgift. En terrass, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och trädgård finns på Gems Hotel som passar dem som reser i arbetet. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.
Detta lägenhetshotell iBeirut är i art décostil och tillåter endast rökning på särskilda platser.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukost med lokala rätter och 08.00 till 11.00.
Turquoise Lounge - restaurang som specialiserar sig på mellanösterländska köket och serverar frukost, lunch och middag.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).