Hotel Vista San Francisco

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Vista San Francisco

Exteriör
Reception
Restaurang
Strykjärn/strykbräda och sängkläder
Terrass/Patio

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
15b 7a Calle Oriente Sacatepéquez, Antigua Guatemala
  • Place, Antigua Guatemalas katedral
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Central Park
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Casa Santo Domingo-museet
    ‪8 min till fots‬
  • Airport, Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.)
    ‪54 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum - 1 dubbelsäng - privat badrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Classic fyrbäddsrum - 2 dubbelsängar - privat badrum

  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Trippelrum - flera sängar - privat badrum

  • 6 sovplatser
  • 3 dubbelsängar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Vista San Francisco

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och kemtvätt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception, en trädgård och ett picknickområde.
Hotel Vista San Francisco erbjuder 12 rum med gratis toalettartiklar och fläkt. Platt-tv med kabelkanaler. Badrummen har dusch. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Hotel Vista San Francisco ligger mindre än tio minuters promenad från populära attraktioner som Central Park och Antigua Guatemalas katedral. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 12 rum och ståtar med en terrass, kemtvätt/tvättjänster och en dygnet runt-öppen reception.
Rum
Här erbjuds gäster en platt-tv med kabelkanaler. Som standard erbjuds bekvämligheter som fläktar och gratis toalettartiklar.
På boendet
Hotel Vista San Francisco erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med kemtvätt eller tvättjänster samt besvara dina frågor under vistelsen. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass, en trädgård och ett picknickområde.
Hotel Vista San Francisco lockar med en terrass, varuautomat och trädgård. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Hotel Vista San Francisco lockar med picknickområde, kemtvätt och mikro i allmänt utrymme.

Detta hotell i Antigua Guatemala har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Delat kylskåp
  • Reception öppen dygnet runt
  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Picknickområde
  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor

Mer

  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Mer

  • Fläkt
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Sen utcheckning i mån av tillgång

Incheckningsinstruktioner

Boendet tar ut en avgift på 5 procent av beloppet för kreditkortsbetalningar.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Hotel Vista San Francisco

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 5 procent

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Vista San Francisco
Hotel Vista San Francisco Hotel
Hotel Vista San Francisco Antigua Guatemala
Hotel Vista San Francisco Hotel Antigua Guatemala