Lägenhetshotell

Apartment at San Stefano Grand Plaza

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartment at San Stefano Grand Plaza

Lägenhet - havsutsikt (Three-Bedroom Apartment) | Terrass/Patio
Boendets fasad
Reception
Lägenhet - havsutsikt (Three-Bedroom Apartment) | Balkongutsikt
Exteriör

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
El-Gaish Rd, Alexandria, Alexandria Governorate
  • Place, San Stefano Grand Plaza
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Royal Jewelry Museum
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Shati Stanlis bro
    ‪6 min med bil‬
  • Airport, Alexandria (HBE-Borg El Arab)
    ‪91 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - havsutsikt (Two-Bedroom Apartment)

  • Utsikt mot havet
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - viss havsutsikt (Two-Bedroom Apartment)

  • Viss havsutsikt
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - havsutsikt (Three-Bedroom Apartment)

  • Utsikt mot havet
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - viss havsutsikt (Three-Bedroom Apartment)

  • Viss havsutsikt
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Apartment at San Stefano Grand Plaza

Detta lägenhetshotell är en rökfri anläggning och ståtar med rumsservice dygnet runt, tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Dessutom erbjuds gratis mathandlingsservice och flerspråkig personal. Varje lägenhet har kylskåp, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har även tvättmaskin och middagsplats.
Apartment at San Stefano Grand Plaza erbjuder 2 rum med luftkonditionering. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme. Rummen på detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch och bidéer.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Platt-tv med satellitkanaler. Städning sker dagligen.

Apartment at San Stefano Grand Plaza ligger i El-Raml, nära San Stefano Grand Plaza och mindre än tio minuters promenad från Mahmoud Said-museet. Detta lägenhetshotell med 3,5 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med kök, balkonger och separat middagsplats.
Restaurangalternativ
Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice dygnet runt.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. Här finns en platt-tv med satellitkanaler, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och telefon.
På boendet
Apartment at San Stefano Grand Plaza erbjuder gratis mathandlingsservice, en terrass och tvättmöjligheter. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EGP 600 per rum enkel resa. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med sightseeing, vägvisning och lokala restaurangtips.
Apartment at San Stefano Grand Plaza lockar med en terrass, flerspråkig personal och tvättmöjligheter. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Apartment at San Stefano Grand Plaza lockar med gratis mathandlingsservice och rumsservice dygnet runt.

Detta lägenhetshotell i Alexandria har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

En kostnadsfri service för inköp av livsmedel och rumsservice dygnet runt finns tillgänglig.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt vid schemalagda tider och på begäran mot en tilläggsavgift

Kök

  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Matplats

  • Rumsservice (dygnet runt)

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Gratis mathandlingsservice
  • Reception öppen dygnet runt
  • Städning dagligen
  • Telefon

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Ljudisolering

Regler

Incheckning

Checka in från: 08.00. Checka in fram till: 10.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Apartment at San Stefano Grand Plaza

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EGP 600 per rum (enkel resa)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Apartment at San Stefano Grand Plaza erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Enligt lokal lag kan det vara förbjudet för ogifta par att dela rum. Det är obligatoriskt för gäster att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

At Stefano Plaza Alexandria
Apartment at San Stefano Grand Plaza Aparthotel
Apartment at San Stefano Grand Plaza Alexandria
Apartment at San Stefano Grand Plaza Aparthotel Alexandria