Hel semesterbostad
Villa Palancar
3.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Villa Palancar





Recensioner
9,49,4 av 10,
Enastående
Hel bostad
8 sovrum4 badrumSovplats för 26160 kvm
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Parkering ingår
- Luftkonditionering
- Uteplats
- Grill
Utforska området

R. Vasco Santana Lote 72, Albufeira, Faro District, 8200-357
- The StripPlace, The Strip2 min till fots
- Praia da OuraPlace, Praia da Oura3 min med bil
- Santa Eulalia BeachPlace, Santa Eulalia Beach4 min med bil
- Faro (FAO-Faro Intl.)Airport, Faro (FAO-Faro Intl.)39 min med bil
Rumsalternativ
Liknande boenden

Vila Balaia - Luxury Boutique Villas
Albufeira
Vila Balaia - Luxury Boutique Villas
Albufeira
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Parkering ingår
5.0 av 5, Enastående, 37 recensioner
5
Enastående
37 recensioner

Orange Grove Residence
Silves
Orange Grove Residence
Silves
- Pool
- Kök
- Tvättmaskin
- Torktumlare
5.0 av 5, Enastående, 1 recension
5
Enastående
1 recension

Huge Villa Near Albufeira and Silves
Silves
Huge Villa Near Albufeira and Silves
Silves
- Husdjursvänligt
- Uteplats
- Grill
Om boendet
Hela stället
Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.
Villa Palancar
Denna villa är en rökfri anläggning, där gäster erbjuds en trädgård, utomhusgrill och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Villan ståtar med privat pool och erbjuder kök och 4 badrum. Dessutom finns mikrovågsugn, kaffe- och tebryggare och diskmaskin.
Denna villa har luftkonditionerade rum med privata pooler. Rummen i denna villa med 3 stjärnor har kök med mikrovågsugn, grytor/köksredskap, diskmaskin och kaffe- och tebryggare. Badrummen har dusch. Extrasängar (avgift tillkommer) är också tillgängliga.
The Strip ligger mindre än fem minuters promenad från denna villa, och du hittar populära sevärdheter som Praia da Oura mindre än två kilometer härifrån. Varje villa med 3 stjärnor har privat pool, kök och mikrovågsugn.
Rum
Villan har luftkonditionering, kök och 4 badrum, och erbjuder gott om plats med 8 sovrum. Dessutom ingår bekvämligheter som privat pool och kaffebryggare.
På boendet
Gäster på denna villa har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och en trädgård. I vistelsen ingår avgiftsfri parkering. Denna villa är en rökfri anläggning och har dessutom utomhusgrillar.
Denna villa lockar med en terrass, utomhusgrill och trädgård. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.
Denna villa i Albufeira har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Privat pool
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Begränsad parkering på området
Kök
- Brödrost
- Diskmaskin
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- Mikrovågsugn
- Te-/kaffebryggare
- Ugn
Sovrum
- 8 sovrum
- Extrasäng: EUR 22 per natt
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- 4 badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
Utomhus
- Grill
- Terrass
- Trädgård
Komfort
- Luftkonditionering
Husdjur
- Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)
Anpassning/tillgänglighet
- Rökfritt boende
Att göra
- Biljardbord
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
Allmän information
- Trädgård
Regler
Incheckning
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Husdjur
- Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns att hyra för EUR 22.0 per natt.
- Spjälsängar finns att hyra för EUR 3.0 per natt.
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
- En skadedeposition på EUR 400 debiteras innan incheckning.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Spjälsäng (babysäng): EUR 3.0 per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 22.0 per natt
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Boendet kallas även
Villa Palancar Villa
Villa Palancar Albufeira
Villa Palancar Villa Albufeira