Dar kaltoum
3.0-stjärnigt boende
Fotogalleri för Dar kaltoum





Recensioner
9,49,4 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
Utforska området

Cascade Ouzoud, CR Ait Tagulla, Ait Taguella, Azilal, 22000
- Ouzouds vattenfallPlace, Ouzouds vattenfall8 min till fots
- Ouzouds moskéPlace, Ouzouds moské11 min till fots
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Dubbelrum - 1 sovrum

Dubbelrum - 1 sovrum
- Utsikt mot bergen
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Fyrbäddsrum

Fyrbäddsrum
- 4 sovplatser
- 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

La Kasbah d'Ouzoud
Ait Taguella
La Kasbah d'Ouzoud
Ait Taguella
- Pool
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
4.8 av 5, Enastående, 21 recensioner
4,8
Enastående
21 recensioner
Priset är 901 kr
901 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

LE DOMAINE M
Ait Taguella
LE DOMAINE M
Ait Taguella
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.7 av 5, Enastående, 12 recensioner
4,7
Enastående
12 recensioner
Priset är 828 kr
828 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Palais d'Ouzoud
Ait Taguella
Palais d'Ouzoud
Ait Taguella
- Reception dygnet runt
4.5 av 5, Underbart, 2 recensioner
4,5
Underbart
2 recensioner
Priset är 728 kr
728 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Hotel Atlas Day
Agoudi N'Lkhair
Hotel Atlas Day
Agoudi N'Lkhair
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
5.0 av 5, Enastående, 1 recension
5
Enastående
1 recension
Priset är 793 kr
793 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Dar Badiawarda
Ait Taguella
Dar Badiawarda
Ait Taguella
- Gratis wi-fi
3.4 av 5, 3 recensioner
3,4
3 recensioner

Dior Lamane
Azilal
Dior Lamane
Azilal
- Kök
- Parkering ingår
- Städning

Riad Dar Ouzoud
Ait Taguella
Riad Dar Ouzoud
Ait Taguella
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
5.0 av 5, Enastående, 2 recensioner
5
Enastående
2 recensioner

Riad Dar Fatna
Ait Taguella
Riad Dar Fatna
Ait Taguella
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
1.0 av 5, 1 recension
1,0
1 recension
Om boendet
Dar kaltoum
Detta pensionat har en restaurang, conciergetjänster och kemtvätt. Dessutom erbjuds gratis kontinental frukost, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception, en trädgård och ett värdeförvaringsskåp i receptionen.
Dar kaltoum erbjuder 8 rum med luftkonditionering. 32-tums LCD-tv med satellitkanaler.
Badrummen har dusch. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
Dar kaltoum ligger mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Ouzouds vattenfall. Detta pensionat med 3 stjärnor har 8 rum och ståtar med gratis frukost, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis kontinental frukost, som serveras dagligen mellan 07.30 och 11.00. Här kan du beställa nåt gott från rumsservice för att stilla hungern utan att lämna rummet, eller avnjuta en måltid på restaurangen.
Rum
Din 32-tumss LCD-tv har satellitkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Dessutom ingår skrivbord.
På boendet
Gäster på Dar kaltoum har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och en trädgård. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 70 per fordon enkel resa. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som gärna hjälper dig med kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och conciergetjänster.
Det finns restaurang på plats. Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. En terrass, flerspråkig personal och trädgård finns på Dar kaltoum som passar dem som reser i arbetet. Det är gratis att parkera.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta pensionat med 3 stjärnor i Ait Taguella.
Gäster kan äta gratis kontinental frukost dagligen från 07.30 till 11.00.
På Dar kaltoum finns en restaurang som serverar frukost, lunch och middag.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
- Avgiftsfri parkering på området
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost tillgänglig alla dagar 07.30–11.00
- En restaurang
Familjevänligt
- Spjälsäng på rummet
- Vardagsrum
Bekvämligheter
- Bagageförvaring
- Reception öppen dygnet runt
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
Gästtjänster
- Conciergetjänster
- Flerspråkig personal
- Kemtvätt/tvättservice
- Städning varje dag
Utomhus
- I bergen
- Terrass
- Trädgård
Tillgänglighetsanpassning
- Ingen hiss
Mer
- Platser anvisade för rökning
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Gratis spjälsäng
- Lakan tillhandahålls
Badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Schampo
- Toalettpapper
- Tvål
Underhållning
- 32-tums LCD-tv med satellitkanaler
Mat och dryck
- Begränsad rumsservice
Mer
- Luftkonditionering
- Skrivbord
- Uppvärmning
- Vardagsrum
Regler
Incheckning
Checka in från: 13.00. Checka in fram till: 18.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Sen utcheckning i mån av tillgång
Incheckningsinstruktioner
Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Inga djur tillåtna
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Gratis spjälsängar!
Betalningstyper
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Avgift för flygtransfer: EUR 70 per fordon (enkel resa)
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar och extrasängar.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Dar kaltoum erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
- Alkohol serveras inte på Dar kaltoum.
Boendet kallas även
Dar kaltoum Guesthouse Ait Taguella
Dar kaltoum Guesthouse
Dar kaltoum Ait Taguella
Guesthouse Dar kaltoum Ait Taguella
Ait Taguella Dar kaltoum Guesthouse
Guesthouse Dar kaltoum
Dar Kaltoum Ait Taguella
Dar kaltoum Guesthouse
Dar kaltoum Ait Taguella
Dar kaltoum Guesthouse Ait Taguella