Hotel & Gasthof Wagner

Fotogalleri för Hotel & Gasthof Wagner

Exteriör
Restaurang
Basic enkelrum | Gratis wi-fi
Gratis wi-fi
Basic enkelrum | Gratis wi-fi

Recensioner

8,6 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Städning

Utforska området

Se på karta
Harthofstraße 38, Aichach, BY, 86551
  • Place, GSV Wittelsbacher Land
    ‪3 min med bil‬
  • Place, BMW Welt
    ‪47 min med bil‬
  • Place, Marienplatz
    ‪55 min med bil‬
  • Airport, Munich (MUC-Franz Josef Strauss Intl.)
    ‪57 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic enkelrum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Classic dubbelrum

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel & Gasthof Wagner

Hotel & Gasthof Wagner är ett hotell med en restaurang, en trädgård och gratis frukost. Parkering ingår. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en varuautomat.
Hotel & Gasthof Wagner erbjuder 29 rum med hårtork. Detta hotell i Aichach erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
Hotel & Gasthof Wagner ligger 23,5 km från Lech och 25,8 km från GlasPalast. Detta hotell med 29 rum har gratis frukost och ståtar med bekvämligheter som gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé serveras dagligen mellan 06.30 och 10.00. Detta hotell har en restaurang, Gasthof Wagner, där du kan äta gott.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Här finns dessutom bekvämligheter som hårtork som standard.
På boendet
Gäster på Hotel & Gasthof Wagner har tillgång till en trädgård och varuautomat. Här erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. LOCALIZE
Det finns restaurang på plats. Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. Hotel & Gasthof Wagner lockar med varuautomat och trädgård. Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Gäster kan äta gratis frukostbuffé dagligen från 06.30 till 10.00.
Gasthof Wagner - restaurang på platsen.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 06.30–10.00
  • En restaurang

Restauranger på området

  • Gasthof Wagner

Bekvämligheter

  • Varuautomat

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Hårtork

Mer

  • Värme

Regler

Incheckning

Checka in från: 18.00. Checka in fram till: 22.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mån av tillgång

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen torsdag till söndag (19.00–20.30) och torsdag till söndag (19.00–20.30).
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 06.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur: EUR 10 per husdjur, per dag
  • Mat- och vattenskålar erbjuds
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen är öppen under dessa tider:
  • Torsdag–söndag: 19.00–20.30
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 06.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Hotel & Gasthof Wagner Hotel
Hotel & Gasthof Wagner Aichach
Hotel & Gasthof Wagner Hotel Aichach