Hotel Green View

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Green View

Reception
Restaurang
Reception
Sittområde i lobbyn
Boendets fasad

Recensioner

6,6 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Företagstjänster
186 kr
inklusive skatter och avgifter
23 feb. – 24 feb.

Utforska området

Se på karta
13/1, Mauja Tora, City Track VIP Road to Taj Mahal, Agra, UP, 282001
  • Place, TDI Mall
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Kalakriti Culture and Convention Centre
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Taj Mahal
    ‪7 min med bil‬
  • Airport, Agra (AGR-Kheria)
    ‪15 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum - 1 sovrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 33 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 1 enkelsäng

Familjerum för fyra - 1 sovrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 81 kvadratmeter
  • 5 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar ELLER 1 enkelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Green View

Detta hotell har en restaurang, en snackbar/deli och ett konferenscenter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds kaffe i allmänt utrymme, konferenslokaler och conciergetjänster.
Hotel Green View erbjuder 25 rum med kaffe- och tebryggare och gratis toalettartiklar. Rummen har separat middagsplats och skrivbord. Sängarna har egyptiska bomullslakan och sängtillbehör av högsta kvalitet. 40-tums LED-tv med satellitkanaler. Detta hotell i Agra erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Städning sker dagligen.
Hotel Green View ligger i Taj Ganj, en kort promenad från TDI Mall och mindre än två kilometer från Kalakriti Culture and Convention Centre. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 25 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet, avgiftsfri parkering och ett konferenscenter.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost är tillgänglig dagligen mellan 07.30 och 10.30 mot en avgift. Hotellet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 40-tumss LED-tv med satellitkanaler. Samtliga sängar har egyptiska bomullslakan och i badrummen finns gratis toalettartiklar. Middagsplatser, sittutrymmen och kaffebryggare erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Hotel Green View har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, ett konferenscenter och kaffe i allmänt utrymme. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för INR 700 per fordon enkel resa. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med bagageförvaring, conciergetjänster samt kemtvätt/tvättjänster. Här finns dessutom expressincheckning, expressutcheckning och tvättmöjligheter.
Det finns restaurang och snackbar/deli på plats. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Möteslokaler på detta hotell är 376 kvadratmeter och här finns konferenscenter. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. På Hotel Green View som passar dem som reser i arbetet finns även kaffe i allmänt utrymme, conciergetjänster och tvättmöjligheter. Det är gratis att parkera.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3,5 stjärnor i Agra.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.30 till 10.30.
Hotel Green View har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.30–10.30 mot en avgift: INR 250 för vuxna ochINR 150 för barn
  • En restaurang
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • Snackbar/deli

Familjevänligt

  • Minikylskåp
  • Separat middagsplats i rummet
  • Snackbar/deli
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Bröllopstjänster
  • Conciergetjänster
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Konferenscenter (376 kvadratmeter utrymme)

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Anpassade dörrhandtag
  • Hiss (91 centimeter bred dörr)
  • Meddelande via dörrklocka eller telefon
  • Taklyft
  • Tillgänglighetsanpassad telefonutrustning
  • Tillgänglighetsanpassat badkar

Mer

  • Bankettsal
  • Platser anvisade för rökning
  • Reception

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 40-tums LED-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Separat middagsplats
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord
  • Takfläkt

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: INR 500
Snabb incheckning tillgänglig

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: INR 500
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Gästerna får instruktioner för låsbox.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för låsbox

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Hotel Green View

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: INR 250 för vuxna och INR 150 för barn
  • Avgift för flygtransfer: INR 700 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för tidig incheckning: INR 500 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: INR 500 (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Hotel Green View erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 505
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.