Privat vÀrd

Hotel talu tayrona

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel talu tayrona

Deluxe-rum - 1 sovrum - utsikt mot bergen | Terrass/Patio
Familjerum | Badrum | Gratis toalettartiklar
Classic-rum
Deluxe-rum - 1 sovrum - utsikt mot bergen
Boendets fasad

Recensioner

8,8 av 10,
UtmÀrkt

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • StĂ€dning
243 kr
21 feb. – 22 feb.

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
La revuelta kilometro 28 via rioacha, 1, Santa Marta, Magdalena
  • Place, Tayrona nationalpark
    â€Ș2 min med bil‬
  • Place, Förtrollade pooler
    â€Ș8 min med bil‬
  • Place, Parque Isla Salamanca
    â€Ș9 min med bil‬
  • Airport, Santa Marta (SMR-Simon Bolivar)
    â€Ș41 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe-rum - 1 sovrum - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Classic-rum

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

Deluxe trippelrum

  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Familjerum

  • Utsikt mot bergen
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel talu tayrona

Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med en trÀdgÄrd, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. Handdukarna byts pÄ begÀran
Hotel talu tayrona erbjuder 4 rum med gratis toalettartiklar. Byte av handdukar och byte av lakan kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker dagligen.
Hotel talu tayrona ligger mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn populÀra attraktioner som Förtrollade pooler och Parque Isla Salamanca. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 4 rum och stÄtar med bekvÀmligheter som avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Frukost enligt egen bestÀllning Àr tillgÀnglig dagligen mellan 07.30 och 09.00 mot en avgift.
PĂ„ boendet
Hotel talu tayrona erbjuder gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en trÀdgÄrd. Kör du bil har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Personalen kan hjÀlpa dig med förfrÄgningar under din vistelse, och erbjuder bagageförvaring.
PÄ Hotel talu tayrona finns trÀdgÄrd. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Det Àr gratis att parkera.

Detta hotell i Santa Marta har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukost enligt egen bestÀllning och 07.30 till 09.00.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och sĂ€ker parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Frukost enligt egen bestĂ€llning tillgĂ€nglig dagligen 07.30–09.00 mot en avgift: COP 12 000–15 000 för vuxna och COP 12 000–15 000 för barn

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring

GÀsttjÀnster

  • Byte av handdukar pĂ„ begĂ€ran
  • Byte av lakan pĂ„ begĂ€ran
  • StĂ€dning varje dag

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv i rum
  • Mattor i rum
  • TrĂ€golv i rum

Mer

  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Privat badrum

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 12.30. Checka in fram till: nÀr som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GĂ€ster mĂ„ste kontakta boendet i förvĂ€g för incheckningsinstruktioner – vĂ€rden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

VÀrd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukost enligt egen bestĂ€llning: COP 12000–15000 för vuxna och COP 12000–15000 för barn (ungefĂ€rligt pris)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 1234

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.

Boendet kallas Àven

Hotel talu tayrona Hotel
Hotel talu tayrona Santa marta
Hotel talu tayrona Hotel Santa marta