Prinsotel La Pineda Hotel Mallorca är beläget i en tallskog på 23 hektar, och erbjuder utmärkt service, angenämt logi och moderna faciliteter. Sevärdheter i staden som du kan besöka inkluderar Castell del Bellver och Banys Arabs.
Gäster kan spela tennis och sedan ta ett svalt dopp i hotellets pool för att svalka sig. Hotellet har även en lekplats för de yngre gästerna. Sevärdheter som du kan besöka är bland annat katedralen El Seo och Es Trenc.
Läge
Prinsotel La Pineda Hotel är beläget på Mallorca, och ligger endast 500 meter från stranden i Cala Agulla och hamnen Cala Ratjada. Castell d'Alaro, Hilltop chapel, Palma Nova och Mallorcas och grottor ät några sevärdheter som du kan besöka på Mallorca.
- 65 km till flygplatsen (Son Sant Joan)
Restaurang
Hotellets Algar Restaurang serverar en mängd olika rätter, och arrangerar även temakvällar med regionala rätter och annan typisk kokkonst. Hotellets bar är en utmärkt plats där du kan umgås med vänner och njuta av en god drink.
Rum
Hotellet erbjuder välmöblerade rum som är utrustade med moderna faciliteter som luftkonditionering, eget badrum, kök och telefon.