Flyg från Zagreb till Köpenhamn

Flyg Hotell Flyg + hotell

Typ av flygresa

Round-trip One-way
Ange ålder på barn/barnen

Barn som fyller 2 år under resans gång, ange barnets ålder som 2 år. Det är tillåtet att resa med max 1 barn under 2 år per vuxen.

Billiga flygbiljetter från Zagreb till Köpenhamn

ti on to fr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
1 233 SEK

Markerat pris = Billigaste tur- och returflyg

Priser är tur- och retur per person (villkor gäller)

maj

Lägsta pris för att flyga från Zagreb till Köpenhamn i maj

Datum Från Till Stopp: Pris T/R från*
Avresa lö 31 maj Zagreb (ZAG) Köpenhamn (CPH) Norwegian Air Shuttle 1 233 SEK
Hemresa lö 7 jun Köpenhamn (CPH) Zagreb (ZAG) Norwegian Air Shuttle

Bästa pris för en vecka för att flyga från Zagreb till Köpenhamn

Datum Från Till Stopp: Pris T/R från*
Avresa lö 31 maj Zagreb (ZAG) Köpenhamn (CPH) Norwegian Air Shuttle 1 233 SEK
Hemresa lö 7 jun Köpenhamn (CPH) Zagreb (ZAG) Norwegian Air Shuttle
Tillbaka till menyn Gå tillbaka överst på sidan

Lägsta pris för att flyga t/r från Zagreb till Köpenhamn

Flygbolag Från Till Datum Pris T/R från*
airline logo Austrian Airlines ZAG CPH on 21 maj - sö 25 maj 2 551 SEK
airline logo Lufthansa ZAG CPH on 21 maj - sö 25 maj 2 642 SEK
airline logo KLM Royal Dutch Airlines ZAG CPH sö 10 aug - sö 31 aug 2 988 SEK
Turkish Airlines Turkish Airlines ZAG CPH on 21 maj - sö 25 maj 3 115 SEK
airline logo Air France ZAG CPH on 21 maj - sö 25 maj 3 722 SEK
airline logo Aeroflot Russian Airlines ZAG CPH sö 10 aug - sö 31 aug 17 357 SEK

intressanta fakta om flyg från Zagreb till Köpenhamn

    • 1 flyger direkt från Zagreb till Köpenhamn
    • Genomsnittstiden för direktflyg är 1h 55m.
    • SAS Scandinavian Airlines flyg 9328 (03:35 GMT, Airbus Industrie A319) är dagens första tillgängliga flyg från Zagreb till Köpenhamn.
    • SAS Scandinavian Airlines flyg9328 (03:35 GMT, Airbus Industrie A319) är dagens sista tillgängliga flyg från Zagreb till Köpenhamn.
    • Direktflyg med kortast flygtid från Zagreb till Köpenhamn (SAS Scandinavian Airlines flyg9328, Airbus Industrie A319) är 1h 55m.
    • Direktflyg med längsta flygtid från Zagreb till Köpenhamn (SAS Scandinavian Airlines flyg 9328, Airbus Industrie A319) är 1h 55m.

Just nu finns billiga flygresor från Zagreb till Köpenhamn

Besök oss på Mr. Jet nu! Sök igenom och spara pengar på våra billiga resor från Zagreb to Köpenhamn. Leta efter sista-minuten-biljetter från Zagreb till Köpenhamn till oslagbara priser speciellt framtagna för resenärer som önskar få så mycket som möjligt för pengarna. På Mr. Jet jämför och uppdaterar vi hela tiden utbudet av tillgängliga biljetter mellan Zagreb och Köpenhamn från över 400 flygbolag och vi arbetar dygnet runt för att hitta de bästa priserna. Varifrån du än reser, finner du på Mr. Jet den perfekta kombinationen av flyg, hotell och hyrbil för en fantastisk semester till rimligt pris, allt med hjälp av vår smidiga databas med resor över hela världen. Alla detaljer är utformade för att passa dig. Många billiga flygresor från Zagreb till Köpenhamn finns tillgängliga liksom hotell och hyrbilsavtal för att drömsemestern ska bli din till överkomligt pris. Besök oss på Mr. Jet och börja planera den perfekta semestern redan i dag.

Upptäck flygresor från Zagreb till Köpenhamn – boka din semester i förväg.

Funderar du på din nästa semester? Besök Mr. Jet och upptäck vårt utbud av billiga flygresor och flygbiljetter från Zagreb till Köpenhamn Mr. Jet har rabatterade priser från ett stort urval flygbolag, alla noggrant valda för att ge dig utmärkt service till ett överkomligt pris. Zagreb till Köpenhamn flyg , hotell och bilhyra – skapa ditt semesterpaket hos oss. Våra speciella erbjudanden innehåller mer än bara billiga resor. På Mr. Jet har vi också stjärngradering och översikter och kartor för att hjälpa dig att på bästa sätt välja hotell. På Mr. Jet, tillkommer inga dolda extra avgifter. Välj din egen kombination med flygresa, hotell och bilhyra från vår stora databas och få en perfekt semester eller drömweekend till rabatterat pris. Vänta inte tills det blir för sent!

Zagreb och Köpenhamn flygplatser och terminaler

Flygplatser i Zagreb, HR
karta över flygplatser i Zagreb
  • 1

    Zagreb airport (ZAG)

    Avstånd från stadens centrum: 10,3 kilometers

    Flygbolag (Carrier) för flyg från ZAG till CPH

    Flygbolag (Carrier)
    SAS Scandinavian Airlines
Tillbaka till menyn Gå tillbaka överst på sidan

Flygplatser i Köpenhamn , DK
karta över flygplatser i Köpenhamn
  • 1

    Kastrup (CPH)

    Avstånd från stadens centrum: 8 kilometers

    Terminaler och flygbolag (Carrier) för flyg från ZAG till CPH

    Terminal Flygbolag (Carrier)
    Terminal 2 SAS Scandinavian Airlines
Tillbaka till menyn Gå tillbaka överst på sidan

flygplan alternativ mellan Zagreb till Köpenhamn

Utrustning Lufttrafikföretag
De Havilland DHC-8 Dash 8-400 SAS Scandinavian Airlines
Airbus Industrie A319 SAS Scandinavian Airlines
Airbus Industrie A320 SAS Scandinavian Airlines

Tidtabell för flyg från Zagreb till Köpenhamn i lö, apr 19, 2014

Transportföreatg/Carrier Flyg # Avgår Ankommer Flygplan Flygtid
Flygplats Tid Flygplats Tid
SAS Scandinavian Airlines SK9328 ZAG 08:05 CPH 10:30 DH4 2h 25min
Lufthansa/Lufthansa LH5989/LH2442 ZAG 06:45 CPH 12:35 DH4/E95 5h 50min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH5989/SK3636 ZAG 06:45 CPH 12:35 DH4/E95 5h 50min
US Airways/Lufthansa US4955/LH2442 ZAG 06:45 CPH 12:35 DH4/E95 5h 50min
US Airways/SAS Scandinavian Airlines US4955/SK3636 ZAG 06:45 CPH 12:35 DH4/E95 5h 50min
Lufthansa/Lufthansa LH6007/LH824 ZAG 07:40 CPH 13:45 319/319 6h 5min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH6007/SK3640 ZAG 07:40 CPH 13:45 319/319 6h 5min
Lufthansa/Lufthansa LH6001/LH824 ZAG 09:05 CPH 13:45 320/319 4h 40min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH6001/SK3640 ZAG 09:05 CPH 13:45 320/319 4h 40min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK9306/SK3640 ZAG 09:05 CPH 13:45 320/319 4h 40min
US Airways/Lufthansa US4951/LH824 ZAG 07:40 CPH 13:45 319/319 6h 5min
US Airways/SAS Scandinavian Airlines US4951/SK3640 ZAG 07:40 CPH 13:45 319/319 6h 5min
US Airways/Lufthansa US4953/LH824 ZAG 09:05 CPH 13:45 320/319 4h 40min